Leczenie narkomanii KRAKÓW

Masz dość bycia niewolnikiem narkotyków? Widzisz, jak ktoś z Twoich bliskich stacza się z powodu narkomanii? Zadzwoń do nas! Kompleksowo pomagamy osobom uzależnionym od narkotyków: prowadzimy odtrucia i terapie narkotykowe.

Leczenie uzależnienia od narkotyków w Krakowie

Obiecujesz sobie, że przestaniesz brać narkotyki, ale nigdy tego nie realizujesz? Bezskutecznie próbujesz pomóc bliskiej osobie w walce z narkomanią? Warto pozwolić sobie pomóc i skorzystać ze wsparcia profesjonalistów. W naszym ośrodku przejdziesz prawdziwe Katharsis i zaczniesz od nowa – tym razem bez narkotyków.

 

Pierwszym krokiem do wyjścia na prostą jest oczywiście detoks, ale opanowanie fizycznego głodu to nie koniec walki z uzależnieniem. Narkoman nie jest w stanie poradzić sobie z emocjami bez sięgania po narkotyki, a po wyjściu z ośrodka pojawiają się wyzwalacze: miejsca, ludzie, sytuacje kojarzące się z dawnym życie. Właśnie dlatego, najlepszym rozwiązaniem po zakończeniu odtrucia jest terapia narkotykowa w Krakowie. Przejście leczenia pozwala lepiej zrozumieć swoje uzależnienie i nauczyć się z nim żyć. Pobyt w ośrodku to nie przerwa od zażywania narkotyków, ale prawdziwa, trwała zmiana, dzięki której zdecydowanie łatwiej zachować abstynencję. 

 

Przyczyny uzależnienia mogą być różne: niska samoocena, zaburzenia osobowości, traumatyczne doświadczenia z czasów dzieciństwa, brak kontroli nad emocjami i umiejętności zdrowego rozładowywania stresu. Historie naszych Pacjentów pokazują jednak, że takie problemy da się rozwiązać i odzyskać kontrolę nad własnym życiem.

Kiedy warto zgłosić się na terapię narkotykową w Krakowie?

Uzależnienie od narkotyków zmienia nie tylko ciało, ale też psychikę człowieka, dlatego tak ważnym krokiem jest terapia. Oprócz fizycznych objawów zespołu abstynencyjnego, można znaleźć inne sygnały alarmowe, które pokazują, że czas najwyższy zgłosić się na terapię:

  • Obsesyjne myśli o narkotykach – trudno skupić się na czymkolwiek innym, narkoman zaniedbuje rodzinę i obowiązki,
  • Porzucenie dawnych zainteresowań – centrum życia stają się narkotyki, wszystko inne schodzi na dalszy plan,
  • Łamanie zasad moralnych – osoba uzależniona jest w stanie posunąć się do kradzieży, kłamstw, manipulacji, zrobi praktycznie wszystko, aby zdobyć pieniądze na kolejną działkę,
  • Zaburzenia psychiczne – często pojawiają się stany lękowe i depresyjne, halucynacje, bezsenność, problemy z pamięcią i koncentracją,
  • Zażywanie mimo konsekwencji – na dalszych etapach uzależnienia, narkoman sam zaczyna zauważać, że narkomania niszczy mu życie, ale mimo wszystko nie jest w stanie przestać. 

 

Takie problemy niestety nie mijają same, a z czasem tylko się pogłębiają, dlatego warto jak najszybciej zgłosić się na leczenie uzależnienia od narkotyków w Krakowie.

Galeria ośrodka

Jak wygląda leczenie narkomanii w Katharsis?

W naszym ośrodku pomagamy osobom uzależnionym od alkoholu, narkotyków i leków. Doskonale wiemy, jak trudno jest odważyć się na zmiany w życiu, dlatego w Katharsis nie musisz tygodniami czy miesiącami czekać na przyjęcie – pracujemy 24/7, dlatego możesz zgłosić się na terapię, kiedy tylko chcesz. Na miejscu zapewniamy opiekę lekarzy psychiatrów, psychologów i terapeutów. Pomożemy Ci wyjść na prostą w bezpiecznych i przyjaznych warunkach. 

 

Nie rywalizujemy z innymi ośrodkami pod względem liczby przyjmowanych Pacjentów, ponieważ stawiamy przede wszystkim na wysoki standard leczenia. Prowadzimy prywatne leczenie narkomanii w Krakowie, dlatego możemy pozwolić sobie na indywidualne podejście – nasz personel ma wystarczająco czasu, aby poświęcić uwagę każdemu z Pacjentów. Celem terapii w Katharsis nie jest krótki odpoczynek od narkotyków, aby tolerancja spadła, a organizm się zregenerował. Dajemy Ci szansę na rozpoczęcie od nowa, ponieważ skupiamy się na przyczynach, a nie tylko skutkach problemu. Tworzymy dla naszych Pacjentów przyjazne warunki do pracy nad sobą – nasz ośrodek jest położony wśród zieleni, w spokojnej okolicy, gdzie możesz się wyciszyć i odciąć od codziennego środowiska.

Dlaczego terapia narkotykowa zmienia życie?

Osoby uzależnione zazwyczaj boją się i nie chcą rozpoczynać terapii – lęk przed zmianami to jeden z mechanizmów, które prowadzą do ciągłego pogłębiania problemu z narkotykami. Między innymi dlatego, terapia jest tak ważna, nie da się zmienić swojego życia, dopóki nie zmienisz sposobu myślenia. Zapewniamy opiekę specjalistów leczenia uzależnień podczas zajęć indywidualnych i grupowych. Terapeuta pomoże Ci lepiej zrozumieć, dlaczego tak trudno jest uwolnić się od narkotyków i pokaże sposoby radzenia sobie z psychiczną pokusą powrotu do dawnych nawyków. Pracujemy również nad zapobieganiem nawrotom – najważniejsze jest, aby w porę dostrzec niepokojące symptomy i poszukać wsparcia terapeuty, zanim z powrotem wpadniesz w ciąg.

Zachowanie abstynencji oczywiście jest wyzwaniem, ale historie naszych Pacjentów pokazują, że z każdym rokiem staje się to coraz łatwiejsze. Życie bez narkotyków naprawdę jest możliwe, ale najpierw trzeba uporać się z problemami, które doprowadziły do uzależnienia. Narkomania to ciężka, postępująca, a wreszcie niestety śmiertelna choroba, dlatego warto zacząć jak najszybciej zacząć leczenie.

Walczysz z uzależnieniem swoim lub bliskiej osoby? Zadzwoń i zapytaj o leczenie narkomanii w Krakowie – pomożemy Ci zacząć normalnie funkcjonować.

Uwolnij się od narkomanii - zapisz się na terapię

12

lat doświadczenia w leczeniu uzależnień Zaufaj profesjonalistom w dziedzinie leczenia uzależnień Zadzwoń +48 604 630 752

Zadzwoń teraz

Infolinia 24h
+48 604 630 752

Mail
info@katharsis.pl