Leczenie lekomanii Tarnów

Silny przymus zażywania leków, zmiany nastroju, utrata kontroli, przyjmowanie coraz większych dawek – jeśli widzisz u siebie lub kogoś bliskiego takie objawy, to najwyższy czas, żeby poszukać pomocy. Zadzwoń i zapisz się na leczenie lekomanii już dzisiaj.

Terapia lekowa w Tarnowie

Uzależniać mogą nie tylko narkotyki czy alkohol, ale też leki. Z pozoru bezpieczne, dostępne w aptekach i przepisywane przez lekarzy, mają poprawiać nasz stan zdrowia. Wszystko jest jednak kwestią dawki, a wiele środków zawiera uzależniające związki chemiczne. Lekomania jest coraz powszechniejszym problemem, również w Polsce, ponieważ nasi rodacy nie oszczędzają się, jeśli chodzi o dawki przyjmowanych leków. Niestety wszystko ma swoje konsekwencje: nieleczona lekomania może prowadzić do chorób żołądka i wątroby, ostrych zatruć, a nawet przedwczesnej śmierci. Kiedy już doszło do uzależnienia, bardzo trudno poradzić sobie z problemem samodzielnie. Najlepszym rozwiązaniem jest zgłoszenie się na leczenie uzależnienia od leków w Tarnowie, im szybciej, tym lepiej. Zwlekanie z rozpoczęciem terapii znacznie zwiększa ryzyko zatrucia i poważnych powikłań zdrowotnych. Ty lub ktoś z Twoich bliskich przyjmuje coraz większe dawki leków? Nie zwlekaj, tylko działaj – zadzwoń jeszcze dzisiaj i zapytaj o leczenie lekomanii w Tarnowie.

Kto powinien zgłosić się na leczenie uzależnienia od leków?

Lekomania jest uzależnieniem, które przynajmniej początkowo, stosunkowo łatwo ukrywać, dlatego pacjenci zazwyczaj późno trafiają na leczenie. Lepiej więc nie ignorować u siebie ani bliskich osób sygnałów alarmowych, do których należą:

  • Przyjmowanie coraz większych dawek leków – z powodu rosnącej tolerancji dotychczasowe dawki nie przynoszą pożądanego efektu.
  • Objawy zespołu abstynencyjnego – przy odstawianiu leków lub zmniejszaniu dawki, pojawiają się nieprzyjemne objawy np. wahania nastroju, bezsenność, brak koncentracji, nudności, wymioty, biegunki, zawroty i bóle głowy.
  • Obsesyjne myśli o lekach – brak leków przy sobie powoduje niepokój i wewnętrzny przymus zdobycia kolejnego opakowania.
  • Częste wizyty lekarskie – osoba uzależniona umawia się do wielu specjalistów, zgłasza kolejne objawy, żeby tylko zdobyć następną receptę. 
  • Stawianie leków na pierwszym miejscu – uzależnienie staje się priorytetem, lekoman coraz częściej zaniedbuje pracę, rezygnuje z pasji czy spotkań z bliskimi.
  • Branie leków mimo negatywnych konsekwencji – nawet złe samopoczucie, problemy finansowe czy przypadkowe przedawkowanie nie są w stanie powstrzymać lekomana przed dalszym przyjmowaniem leków.


U Ciebie lub kogoś z Twoich bliskich pojawia się przynajmniej część tych objawów? Nie zwlekaj – terapia lekowa w Tarnowie pomoże Ci wyjść na prostą.

Galeria ośrodka

Jak wygląda leczenie lekomanii w Tarnowie?

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że wychodzenie z uzależnienia jest dla naszych pacjentów wielkim wyzwaniem, dlatego robimy wszystko, aby to ułatwić. Samodzielne odstawianie leków w domu może być nawet niebezpieczne dla zdrowia, dlatego przy przyjęciu nie wymagamy od naszych pacjentów trzeźwości. Jeśli zgłosisz się do nas, wciąż biorąc leki, zaczniemy od detoksu, a kiedy będziesz na to gotowy – zaczniemy terapię. 

 

Prowadzimy zajęcia indywidualne i grupowe, żeby mieć pewność, że każdy pacjent czuje się zaopiekowany, a jednocześnie tworzyć w ośrodku społeczność terapeutyczną. Katharsis nie przypomina zatłoczonych, publicznych ośrodków – nasi specjaliści mają czas dla każdego pacjenta. Dbamy też o komfort osób uzależnionych, zakwaterowanie w wygodnym pokoju oraz zielona, spokojna okolica pomogą Ci się zrelaksować i ułatwią walkę z uzależnieniem.

Co daje terapia lekowa w Katharsis?

Uzależnienie od leków to nie tylko kwestia ciała, ale też psychiki, dlatego leczenie uzależnienia od leków w Tarnowie jest niezbędne, aby wyjść na prostą. Uzależnienie nigdy nie bierze się znikąd, dlatego podczas zajęć nasi terapeuci skupiają się przede wszystkim na źródle problemu. Lekomania może wynikać z różnych przyczyn np. niskiej samooceny, wahań nastroju, nieleczonych zaburzeń psychicznych czy traumatycznych wydarzeń w przeszłości. Praca z terapeutą podczas zajęć indywidualnych i grupowych pozwoli Ci nauczyć się zdrowych metod radzenia sobie z emocjami i rozładowywania stresu. Dzięki terapii lepiej poznasz też mechanizmy uzależnienia i nauczysz się rozpoznawać wyzwalacze. Leczenie lekomanii w Tarnowie to skuteczny sposób, żeby przygotować się do samodzielnego życia poza ośrodkiem.

Próbujesz odstawić leki, ale Ci się to nie udaje? Starasz się pomóc bliskiej osobie w walce z lekomanią? Skontaktuj się z nami – im szybciej zaczniesz terapię, tym lepiej!

Wygraj z lekomanią - zadzwoń już dzisiaj

12

lat doświadczenia w
leczeniu uzależnień

Zaufaj profesjonalistom
w dziedzinie leczenia
uzależnień
Zadzwoń
604 630 752

Zadzwoń teraz

Infolinia 24h
+48 604 630 752

Mail
info@katharsis.pl