Detoks alkoholowy

Bezsenność, drżenie mięśni, mdłości, szybkie bicie serca, ból głowy – jeżeli masz problem z alkoholem, z pewnością doskonale znasz te objawy. Nie musisz do końca życia być niewolnikiem alkoholu – wyciągniemy Cię z ciągu i pomożemy Ci poczuć się lepiej. Zadzwoń i jeszcze dzisiaj zgłoś się na detoks alkoholowy!

Kto powinien zgłosić się na detoks alkoholowy?

Odtrucie alkoholowe jest rozwiązaniem dla każdego, kto zmaga się z uzależnieniem i ma problem, aby samodzielnie odstawić alkohol. W ośrodku Katharsis pomagamy takim pacjentom, jak:
Odtrucie alkoholowe jest rozwiązaniem dla każdego, kto zmaga się z uzależnieniem i ma problem, aby samodzielnie odstawić alkohol. W ośrodku Katharsis pomagamy takim pacjentom, jak:

Najczęstsze pytania naszych Pacjentów

Nie ustalamy z góry, ile będzie trwało odtrucie, ponieważ to zależy od długości ciągu i Twojego ogólnego stanu zdrowia. Prowadzimy detoks tak długo, jak jest to konieczne, ale zazwyczaj wystarcza kilka dni.

Zapewniamy opiekę medyczną i wsparcie farmakologiczne podczas detoksu – podajemy indywidualnie dobrane leki, dzięki którym objawy zespołu abstynencyjnego są znacznie łatwiejsze do przejścia. Zapewniamy też nawodnienie oraz uzupełniamy elektrolity, żebyś szybciej doszedł lub doszła do siebie.

Jeżeli masz problem z transportem, to nie powód, żeby rezygnować z trzeźwości. Po prostu zadzwoń, wyślemy po Ciebie naszego kierowcę.

Chcesz pomóc bliskiej osobie? Zapisz ją na detoks alkoholowy. Zadzwoń do nas i opowiedz o problemie – poradzimy Ci, co dalej robić.

Tak! W naszym ośrodku dbamy o komfort psychiczny pacjentów, dlatego możesz korzystać z telefonu i Internetu, żeby utrzymywać kontakt z bliskimi.

Działamy 24/7. Nie odkładaj decyzji o rozpoczęciu leczenia na później, zgłoś się do nas po fachową pomoc.

Tracisz nadzieję na wyjście z uzależnienia?

Nie czekaj

Zawsze jest za wcześnie na poddanie się!
Skontaktuj się

Wyciągniemy Cię z alkoholizmu

Próbujesz przestać pić, ale wciąż się nie udaje? Nie jesteś z tym sam! Tak właśnie działa uzależnienie – wydaje Ci się, że jesteś w sytuacji bez wyjścia. W naszym ośrodku pomagamy Pacjentom przejść prawdziwe katharsis i uwolnić się od alkoholu.

Opieka medyczna

Doskonale wiemy, jak trudne jest odstawianie alkoholu, ale nie musisz obawiać się odtrucia – dzięki lekom i opiece profesjonalistów wyjdziesz na prostą.

Komfortowe warunki

Zapomnij o zatłoczonych, publicznych ośrodkach. Zapewniamy przestronne pokoje, a ośrodek jest otoczony zielenią. Zapewnimy Ci idealne warunki do walki z uzależnieniem.

Galeria ośrodka

Jak krok po kroku wygląda detoksykacja alkoholowa?

Detoks alkoholowy to istotny etap w procesie wychodzenia z uzależnienia od alkoholu. Proces ten przebiega etapami, zapewniając bezpieczeństwo pacjenta oraz minimalizując objawy alkoholowego zespołu abstynencyjnego.
Oto jak wygląda detoksykacja alkoholowa w Katharsis krok po kroku:

Etap 1 – diagnostyka

Pierwszym krokiem detoksykacji jest dokładna diagnostyka. Lekarz przeprowadza wywiad z pacjentem, starając się zrozumieć jego historię problemów alkoholowych, analizuje ilość oraz częstotliwość spożycia, a także wszelkie istniejące schorzenia czy przyjmowane leki. Badania krwi i moczu pozwalają ocenić stan zdrowia pacjenta oraz zaplanować odtrucie alkoholowe, zgodnie z jego indywidualnymi potrzebami.

Etap 2 – detox alkoholowy i farmakoterapia

W trakcie detoksykacji alkoholowej, pacjentowi podaje się specjalnie dobrane leki, które mają na celu łagodzenie objawów zespołu abstynencyjnego oraz wyregulowanie równowagi elektrolitowej. W ramach farmakoterapii mogą być stosowane:
Warto zaznaczyć, że odtruwanie alkoholowe ma przede wszystkim ułatwić przejście przez fizyczne objawy odstawienia i poprawić samopoczucie pacjenta. Leki oczywiście jednak nie zastąpią terapii – w naszym ośrodku można skorzystać również z leczenia pod opieką terapeutów.

Indywidualne podejście do detoksu

Nieleczone uzależnienie od alkoholu z czasem postępuje i coraz trudniej z niego wyjść. Nie warto czekać – lepiej pozwolić sobie pomóc. Dzięki detoksowi alkoholowemu wreszcie oczyścisz organizm i poczujesz ulgę. Pomożemy Ci wyjść z ciągu i zacząć od nowa, ale to Ty musisz zrobić pierwszy krok i zgłosić się na odtrucie.

Zdarza się, że nasi Pacjenci są zrezygnowani i nie wierzą w powodzenie leczenia. Pamiętaj jednak, że nieważne, ile nieudanych prób wyjścia z nałogu masz za sobą, wciąż jest szansa na odzyskanie trzeźwości – już na stałe.

Na detoks alkoholowy może się zgłosić każdy, kto nadużywa alkoholu i zaczyna zauważać, że samodzielnie nie radzi sobie z problemem. Zaczynamy od szczegółowych badań, dlatego zapewnimy Ci indywidualne podejście.

Ciąg alkoholowy powoduje, że w organizmie pojawiają się niedobory, a Ty czujesz się coraz słabszy i mniej zdolny do odstawienia alkoholu. Z każdego stanu da się jednak wyjść! Pomożemy Ci się zregenerować i oczyścić organizm oraz ograniczymy cierpienie odstawiania do minimum.

Odtrucie to pierwszy krok do zmiany dotychczasowego życia: musisz wyjść z ciągu i zebrać siły, żeby przygotować się do terapii. Naszym Pacjentom polecamy dalszą pracę nad sobą podczas spotkań z terapeutą – to znacznie ułatwia wytrwanie w trzeźwości po detoksie.

Odtrucie alkoholowe w domu: pomoc wszędzie, gdzie się znajdujesz

Odtrucie alkoholowe może wyglądać różnie: osobom uzależnionym polecamy detoks w ośrodku, ponieważ niezbędna jest całodobowa opieka medyczna, w razie gdyby pojawiły się powikłania zespołu abstynencyjnego. Jeżeli jednak przesadziłeś z alkoholem na mocno zakrapianej imprezie, warto zdecydować się na odtrucie alkoholowe w domu.
Taka metoda doskonale sprawdza się w leczeniu każdego kaca – zarówno tego lekkiego, jak i naprawdę dokuczliwego. W Katharsis prowadzimy więc również detoks alkoholowy z dojazdem do domu, hotelu czy dowolnego miejsca, gdzie się znajdujesz: działamy w Krakowie i okolicach. Zapewnimy Ci opiekę medyczną, dzięki której szybciej pozbędziesz się skutków zatrucia alkoholem. W formie kroplówki podajemy indywidualnie dobrane leki, witaminy, minerały i antyoksydanty, które nie tylko redukują objawy kaca, ale także wspierają proces regeneracji organizmu. Odtruwanie alkoholowe prowadzą pracownicy medyczni, dlatego nie musisz obawiać się o profesjonalizm detoksu: zaopiekujemy się Tobą na najwyższym poziomie i to bez wychodzenia z domu.
Nie musisz walczyć z alkoholizmem całkiem sam: detoks alkoholowy pomoże Ci wyjść z ciągu i zmienić swoje życie na lepsze. Bezpieczeństwo pacjenta jest dla nas priorytetem, a stosowane leki i metody są dostosowane do indywidualnych potrzeb. Potrzebujesz pomocy dla siebie lub kogoś bliskiego? Skontaktuj się z nami!

Szkoda czasu na picie - zapisz się na detoks

12

lat doświadczenia w
leczeniu uzależnień

Zaufaj profesjonalistom
w dziedzinie leczenia
uzależnień
Zadzwoń
604 630 752

Zadzwoń teraz

Infolinia 24h
+48 604 630 752

Mail
info@katharsis.pl