Leczenie alkoholizmu

Tracisz nadzieję na wyjście z alkoholizmu? Próbujesz pomóc bliskiej osobie w walce z uzależnieniem? Zadzwoń do nas jeszcze dzisiaj! Terapia alkoholizmu to dla Ciebie szansa na prawdziwe katharsis i nowe życie – bez alkoholu.

Czy to już alkoholizm? Symptomy uzależnienia

Czy to już alkoholizm? To pytanie często zadawane przez bliskich osób uzależnionych od alkoholu. Niestety pierwsze symptomy alkoholizmu dość łatwo zignorować, dlatego wiele osób trafia na terapie alkoholowe na bardzo późnym etapie. Jeśli martwisz się, że ktoś z Twoich bliskich ma problem z alkoholem, warto zwrócić uwagę na takie sygnały:
Im wcześniej rozpocznie się terapię, tym lepiej. Jeśli widzisz, że Ty lub ktoś z Twojej rodziny ma problem z uzależnieniem, skontaktuj się z nami – podpowiemy Ci, co robić dalej.

Najczęstsze pytania naszych Pacjentów

Nie ustalamy z góry, ile będzie trwało leczenie – to kwestia indywidualna. Większość Pacjentów zostaje w naszym ośrodku 4 tygodnie, ponieważ tyle czasu zazwyczaj wystarczy, żeby osiągnąć trwałe efekty.

Zawsze! Przyjmujemy Pacjentów 24/7, dlatego nie odkładaj decyzji o rozpoczęciu terapii na później. Jesteś w ciągu? Możesz zgłosić się do nas pod wpływem alkoholu – zaczniemy leczenie od detoksu i pomożemy Ci dojść do siebie.

W naszym ośrodku możesz skorzystać z leczenia stacjonarnego lub ambulatoryjnego. Prowadzimy zajęcia indywidualne i grupowe, dzięki którym nauczysz się lepiej kontrolować swoje uzależnienie i rozwiążesz problemy, od których wcześniej próbowałeś uciekać w alkohol.

Odstawienie alkoholu to duży sukces, ale uzależnienie to nie tylko ciało, ale też psychika. Wiele osób uzależnionych wraca do picia po detoksie, ponieważ trudno jest im się odnaleźć. Najskuteczniejszym sposobem na wytrwanie w trzeźwości jest właśnie przejście terapii i rozwiązywanie przyczyn, a nie tylko walka ze skutkami uzależnienia.

Problem z dojazdem? Zadzwoń do nas! Wyślemy po Ciebie naszego kierowcę, który dyskretnie dowiezie Cię na miejsce.

Tak! W naszym ośrodku możesz korzystać z telefonu i Internetu – nie zabraniamy naszym Pacjentom kontaktu ze światem zewnętrznym.

Tracisz nadzieję na wyjście z uzależnienia?

Nie czekaj

Zawsze jest za wcześnie na poddanie się!
Skontaktuj się

Skutecznie leczymy alkoholizm

Próbowałeś wyjść z uzależnienia od alkoholu, ale Ci się nie udało? Masz wrażenie, że jesteś skazany na picie już do końca życia? Przekonaj się, że da się z tego wyjść! W naszym ośrodku wyciągamy alkoholików z uzależnienia i pomagamy uwolnić się od nałogu.

Pomoc 24/7

Przyjmujemy Pacjentów 24/7 – nie odkładaj decyzji o rozpoczęciu terapii na później. Możesz się do nas zgłosić pod wpływem alkoholu, pomożemy Ci dojść do siebie.

Komfortowy ośrodek

W naszym ośrodku komfort Pacjenta i skuteczność leczenia są najważniejsze. Zapewniamy zakwaterowanie w przestronnych pokojach, zieleń dookoła ośrodka i bezpłatne Wi-Fi.

Galeria ośrodka

Z każdego uzależnienia da się wyjść

Chcesz wytrzeźwieć, ale za każdym razem wracasz do picia? Właśnie tak działa ta choroba – zmienia sposób myślenia, życie bez alkoholu wydaje się niemożliwe. Nasi terapeuci doskonale rozumieją, jak działa uzależnienie, pomogą Ci lepiej zrozumieć Twoją chorobę, a co najważniejsze – nauczyć się nad nią panować.

Zakończenie detoksu to dla wielu osób uzależnionych trudny moment – trzeba wrócić do swojego codziennego środowiska, gdzie pojawiają się wyzwalacze, a alkohol jest dostępny na wyciągnięcie ręki.

Najlepszym rozwiązaniem jest zapisanie się na terapię alkoholizmu. Pomożemy Ci przetrwać pierwsze, najtrudniejsze tygodnie trzeźwości i przygotować się na wyjście z ośrodka.

Prowadzimy terapię w nurcie behawioralnym i integracyjnym. Co najważniejsze, leczymy do skutku. Możesz uczestniczyć w zajęciach terapeutycznych, dopóki nie poczujesz się lepiej. Motywacja i wsparcie osób uzależnionych to nasze najważniejsze zadanie.

Zapomnij o zatłoczonych, publicznych ośrodkach – w Katharsis zapewnimy Ci indywidualne podejście. Dostosujemy plan terapii do Twoich problemów, osobowości, sytuacji rodzinnej itp. U nas poczujesz się wysłuchany i zrozumiany.

Dlaczego terapia coś daje? Na czym polega leczenie alkoholizmu?

Osoby uzależnione bardzo często odkładają leczenie na później, ale w rzeczywistości prywatny ośrodek leczenia alkoholizmu bardzo pomaga w wychodzeniu na prostą. W Katharsis zapewniamy kompleksową i profesjonalną opiekę, która pomaga pacjentom przezwyciężyć uzależnienie od alkoholu. Leczenie alkoholizmu w komfortowej przestrzeni, otoczonej piękną, górską okolicą, oferuje wiele korzyści, które wpływają na skuteczność i efektywność terapii.
W prywatnym ośrodku Katharsis pacjent otrzymuje spersonalizowane podejście do leczenia, uwzględniające jego indywidualne potrzeby i sytuację. Specjalnie opracowany plan terapeutyczny obejmuje zajęcia grupowe i indywidualne, które pozwalają zrozumieć naturę uzależnienia oraz nauczyć się skutecznych strategii radzenia sobie z trudnościami, zachowując trzeźwość.
Piękne otoczenie i spokojna atmosfera sprzyjają koncentracji i refleksji, co jest niezwykle ważne w procesie zmiany nawyków i myślenia. Dzięki temu pacjenci mogą zyskać wgląd we własne zachowania, identyfikować wyzwalacze i uczyć się skutecznych mechanizmów rozładowywania napięcia i trudnych emocji.
Nasz ośrodek leczenia alkoholizmu zapewnia wsparcie terapeutów i społeczności pacjentów, tworzącej się w Katharsis. Wspólna praca w grupach terapeutycznych pozwala pacjentom dzielić się swoimi doświadczeniami, a także otrzymywać wsparcie od osób, które przechodzą przez podobne trudności.
Skuteczność terapii w naszym ośrodku polega również na holistycznym podejściu, które uwzględnia nie tylko aspekty psychologiczne, ale także fizyczne. Odpowiednie odżywianie, regularna aktywność fizyczna oraz zajęcia relaksacyjne przyczyniają się do ogólnego poprawy samopoczucia i zdrowia pacjenta. Chcesz poznać szczegóły? Zadzwoń!

Terapia alkoholizmu: jak zacząć?

Terapia alkoholowa to ważny krok w kierunku zdrowia i odzyskania kontroli nad własnym życiem. Jeśli Ty lub ktoś z Twoich bliskich ma problem z alkoholem, mamy kilka wskazówek, co robić:
Doskonale rozumiemy, że terapie alkoholowe wydają się osobom uzależnionym i ich rodzinom ostatecznością – jest to jednak najskuteczniejszy sposób, aby wyjść na prostą. Chcesz dowiedzieć się więcej o leczeniu alkoholizmu? Zadzwoń lub napisz!

Nie zwlekaj - już dzisiaj zapisz się na leczenie

12

lat doświadczenia w leczeniu uzależnień Zaufaj profesjonalistom w dziedzinie leczenia uzależnień Zadzwoń +48 604 630 752

Zadzwoń teraz

Infolinia 24h
+48 604 630 752

Mail
info@katharsis.pl