Leczenie alkoholizmu Tarnów

Tracisz nadzieję na wyjście z alkoholizmu? Próbujesz pomóc bliskiej osobie w walce z uzależnieniem? Zadzwoń do nas jeszcze dzisiaj! Terapia alkoholizmu to dla Ciebie szansa na prawdziwe katharsis i nowe życie – bez alkoholu.

Leczenie alkoholizmu w Tarnowie

Wciąż obiecujesz sobie, że odstawisz alkohol, ale kolejnego dnia i tak znowu zaglądasz do kieliszka? Ktoś z Twoich bliskich wpadł w alkoholizm i czujesz się bezsilny? Właśnie dla takich osób, jak Ty, powstał nasz ośrodek! Uzależnienia niestety są już wręcz chorobą cywilizacyjną, a alkoholizm dotyka nawet 900 tysięcy osób. Coraz szybsze tempo życia, chroniczny stres, samotność, brak umiejętności radzenia sobie z emocjami – wszystkie te czynniki sprawiają, że alkohol staje się dla wielu osób ucieczką od rzeczywistości. Niestety historie naszych pacjentów, zgłaszających się na leczenie alkoholizmu w Tarnowie, doskonale pokazują, że takie metody szybko zaczynają dawać efekty odwrotne do zamierzonych. Alkohol, zamiast pomagać, staje się kolejnym problemem, bo chociaż jest dostępny praktycznie w każdym sklepie, w rzeczywistości to toksyczna, silnie uzależniająca substancja. Masz problem z odstawieniem picia lub obserwujesz go u bliskiej osoby? Skontaktuj się z nami – terapia alkoholowa w Tarnowie pomoże Ci wyjść na prostą.

Sygnały alarmowe – kiedy zgłosić się na leczenie alkoholizmu?

Jednym z najtrudniejszych etapów wychodzenia z uzależnienia jest przyznanie się przed samym sobą, że mamy problem z alkoholem. Osoba uzależniona wciąż szuka wymówek i usprawiedliwień, aby oszukać nie tylko bliskich, ale przede wszystkim samego siebie. Do sygnałów alarmowych, wskazujących, że warto jak najszybciej wybrać ośrodek leczenia alkoholizmu w Tarnowie, należą:

  • Wpadanie w ciągi – picie bez przerwy przez minimum dwa dni,
  • Kłamstwa na temat ilości wypitego alkoholu, ukrywanie picia przed rodziną,
  • Objawy zespołu abstynencyjnego przy trzeźwieniu (np. dreszcze, biegunka, niepokój, bezsenność),
  • Obsesyjne myśli na temat alkoholu,
  • Palimpsesty alkoholowe – tzw. urwany film, brak świadomości, co robiliśmy pod wpływem, chociaż nie straciliśmy przytomności.
  • Zaniedbywanie obowiązków, pasji, relacji z bliskimi, aby się napić. 

 

To, że nie występują wszystkie te objawy, nie oznacza, że terapia alkoholowa w Tarnowie jest niepotrzebna. Nawet jeśli u Ciebie lub bliskiej osoby pojawia się część tych symptomów, lepiej nie zwlekać, ale jak najszybciej zgłosić się na leczenie.

Galeria ośrodka

Jak wygląda terapia alkoholowa w Tarnowie?

Katharsis to prywatny ośrodek leczenia alkoholizmu w Tarnowie, dlatego zapewniamy znacznie wyższy standard i inne podejście niż w publicznych placówkach. Dla nas pacjent nie jest tylko kolejnym przypadkiem, ale przede wszystkim człowiekiem, który ma swoją historię, zmaga się z trudnymi emocjami i potrzebuje wsparcia, aby zmienić swoje życie i uwolnić się od uzależnienia. W naszym ośrodku zapewniamy opiekę od A do Z – nie potrzebujesz skierowania od lekarza, ponieważ wszystkim zajmujemy się na miejscu. Przed rozpoczęciem leczenia nie musisz samodzielnie odstawiać alkoholu – jeśli nie odzyskałeś jeszcze trzeźwości, zaczniemy od detoksu.

Oferujemy różne formy pomocy, dlatego możesz wybrać tą, która jest wygodniejsza dla Ciebie. Prowadzimy stacjonarne i ambulatoryjne
terapie alkoholowe w Tarnowie, dlatego możesz spędzać w ośrodku cały dzień lub tylko kilka godzin. Leczenie składa się z zajęć indywidualnych i grupowych, dzięki czemu terapeuta prowadzący ma czas, aby pracować z Tobą nad Twoimi problemami, a jednocześnie nasi pacjenci wzajemnie wspierają się w walce z uzależnieniem.

Dlaczego warto wybrać Katharsis?

Nasz ośrodek leczenia alkoholizmu w Tarnowie to miejsce dla każdego, kto oczekuje więcej od terapii uzależnień. Do publicznych ośrodków często tworzą się długie kolejki – u nas możesz o tym zapomnieć, ponieważ przyjmujemy pacjentów 24/7. Zapewniamy też komfortowe warunki zakwaterowania. Nasz ośrodek przypomina raczej luksusowy pensjonat niż placówkę medyczną. Zatrzymasz się w wygodnym pokoju, w budynku otoczonym zielenią. Tworzymy dla naszych pacjentów najlepsze możliwe warunki do wyciszenia się i koncentracji na pracy nad sobą. Jeśli masz problem z uporaniem się z uzależnieniem w swoim codziennym środowisku, spróbuj w ośrodku – pomożemy Ci nabrać dystansu do problemów i na nowo nauczyć się funkcjonowania w trzeźwości.

Terapia alkoholowa w Tarnowie to nie przerwa w piciu, ale trwała zmiana. Nasi terapeuci pomogą Ci przepracować problemy, które wcześniej próbowałeś topić w alkoholu. Zadzwoń jeszcze dzisiaj – zapewnimy Ci wsparcie w wychodzeniu na prostą.

Szkoda czasu na picie - zapisz się na detoks

12

lat doświadczenia w
leczeniu uzależnień

Zaufaj profesjonalistom
w dziedzinie leczenia
uzależnień
Zadzwoń
604 630 752