Leczenie lekomanii
Jak rozwija się lekomania? Czy jesteś uzależniony?
- Eksperymentowanie: w początkowej fazie leki osoba uzależniona stopniowo zwiększa dawki, żeby złagodzić ból lub lęk. To stadium, w którym leki są traktowane jako sposób na rozwiązanie problemu.
- Regularne stosowanie: w miarę upływu czasu, eksperymentowanie może przerodzić się w regularne stosowanie leków. Lekoman zaczyna zażywać leki w określonych dawkach, by uzyskać pożądany efekt.
- Rozwijanie tolerancji: organizm może z czasem wytworzyć tolerancję na leki, co oznacza, że dawki, które wcześniej działały, przestają być skuteczne. Lekoman może zacząć zwiększać dawki lub częstotliwość zażywania.
- Uzależnienie psychiczne: osoba uzależniona zaczyna odczuwać silne pragnienie przyjmowania leków. Leki mogą stać się źródłem ukojenia i ucieczki od problemów emocjonalnych. Przy braku leków lekoman może czuć niepokój i napięcie.
- Uzależnienie fizyczne: na tym etapie organizm staje się zależny od obecności leków. Przerwanie zażywania może prowadzić do wystąpienia objawów abstynencji, takich jak drżenie, nudności, bóle głowy i mięśni czy niepokój.
- Coraz gorsze funkcjonowanie w społeczeństwie: w miarę rozwijania się uzależnienia, lekoman może zaniedbywać swoje obowiązki zawodowe, społeczne i rodzinne. Relacje z bliskimi ulegają pogorszeniu, a lekoman staje się coraz bardziej wycofany.
- Kryzys i konsekwencje: uzależnienie może prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych, finansowych i społecznych. Lekoman może dojść do momentu, w którym zdaje sobie sprawę, że uzależnienie wpływa negatywnie na wszystkie aspekty jej życia, ale mimo wszystko nie potrafi przestać.
- Chęć zmiany: w niektórych przypadkach osoba uzależniona może zacząć odczuwać pragnienie zmiany i pozbycia się uzależnienia. To moment, w którym wsparcie terapeutyczne i profesjonalna pomoc stają się kluczowe, ponieważ bez nich trudno jest odstawić leki.
Najczęstsze pytania naszych Pacjentów
Podczas terapii będziesz uczestniczyć w zajęciach indywidualnych i grupowych. Spotkania z terapeutami pomogą Ci dowiedzieć się więcej na temat choroby i lepiej ją zrozumieć. Nasz ośrodek wyróżnia się standardem premium i jest położony w pięknym miejscu, dlatego stworzymy Ci idealne warunki do relaksu i pracy nad sobą.
Zazwyczaj ok. 4 tygodni, ale to kwestia indywidualna. Terapię planujemy w zależności od Twojego samopoczucia, rodzaju leków, długości ciągu oraz ogólnego stanu psychicznego i sytuacji życiowej.
Oczywiście! Doskonale rozumiemy, że to rodzina często dostrzega problem szybciej niż osoba uzależniona. Zadzwoń do nas – podpowiemy Ci, co robić dalej.
Masz problem z dostaniem się do naszego ośrodka w Krakowie? Zadzwoń! Oferujemy również dojazd na miejsce, dlatego wyślemy po Ciebie naszego kierowcę.
Tak! Nie zabraniamy naszym Pacjentom używania telefonu, laptopa i Internetu. Możesz utrzymywać kontakt ze światem zewnętrznym.
Oczywiście! Przyjmujemy Pacjentów 24/7, również pod wpływem leków czy narkotyków. W takim przypadku, zaczniemy od detoksu, żeby oczyścić i zregenerować organizm. Kiedy będziesz na to gotowy, zaczniemy terapię – dzięki temu osiągniesz długotrwałe efekty.
Tracisz nadzieję na wyjście z uzależnienia?
Wyciągniemy Cię z lekomanii
Uzależnienie od leków ma różne przyczyny: stany lękowe i depresyjne, samotność, hipochondria czy duża dostępność leków to tylko niektóre z nich. Z czasem do normalnego funkcjonowania konieczne stają się coraz wyższe dawki, co odbija się na Twoim zdrowiu. Z takiej sytuacji da się jednak wyjść – najlepszym rozwiązaniem jest terapia uzależnień.
Skuteczne leczenie
Naszych Pacjentów leczymy do skutku – możesz zostać w ośrodku, dopóki nie poprawi się Twój stan psychiczny i fizyczny. Jesteśmy nastawieni na efekt, naszym celem jest uwolnienie Cię od lekomanii – już na stałe.
Wysoki standard
Zapomnij o zatłoczonych, publicznych ośrodkach – u nas otrzymujesz zakwaterowanie w standardzie premium. Zamieszkasz w przestronnym pokoju w ośrodku otoczonym zielenią – stworzymy Ci idealne warunki do wychodzenia z uzależnienia.
Galeria ośrodka
Z uzależnienia od leków da się wyjść!
Bezsenność, stany lękowe, płaczliwość, bóle i zawroty głowy – objawy odstawienia leków mogą być bardzo różne. Abstynencja to jednak tylko pierwszy etap, nie widzisz tego, ale leki uzależniają również psychicznie. Właśnie dlatego, żeby osiągnąć trwałą poprawę, niezbędne jest przepracowanie problemu u źródła – zadzwoń i zapisz się na terapię jeszcze dzisiaj.
Ktoś z Twoich bliskich bierze coraz więcej leków? Próbuje to ukryć lub tłumaczy się pogarszającym się zdrowiem czy zaleceniami lekarza? To sygnały alarmowe, ponieważ osoby uzależnione od leków bardzo często wypierają istnienie problemu.
Trudno poradzić sobie z uzależnieniem bliskiej osoby bez pomocy profesjonalistów. W naszym ośrodku zapewniamy wsparcie nie tylko Pacjentowi, ale też jego rodzinie. Terapia to najskuteczniejszy sposób, żeby przejść katharsis i wyjść z lekomanii.
W leczeniu lekomanii wykorzystujemy nurt integracyjny i behawioralny. W naszym ośrodku prowadzimy zajęcia indywidualne i grupowe, dlatego zyskasz wsparcie terapeuty i społeczności innych osób uzależnionych.
Przejście terapii pozwala lepiej zrozumieć chorobę, a dzięki temu zmniejsza ryzyko nawrotów w przyszłości. Niezależnie, jakiego rodzaju leki bierzesz i jak długo, wciąż masz szansę na powrót do trzeźwości.
Terapia lekowa: dlaczego warto przejść leczenie?
- Detoks: w ośrodku prowadzimy nie tylko leczenie uzależnienia od leków, ale w razie potrzeby również odtrucie. Dzięki temu, pomożemy Ci w radzeniu sobie z fizycznym i psychicznym wymiarem uzależnienia.
- Leczenie objawów psychicznych: uzależnienie często prowadzi do występowania zaburzeń psychicznych, takich jak depresja, lęki czy zaburzenia snu. Dzięki terapii, zmienisz swoje życie i poczujesz się lepiej.
- Podpora w walce z wyzwalaczami: doskonale wiemy, że osoby uzależnione zmagają się z silnym wewnętrznym przymusem zażywania leków. Dzięki terapii nauczysz się lepiej z nim sobie radzić.
- Stabilność emocjonalna: uzależnienie często wiąże się z niestabilnością emocjonalną. Terapia pomaga w poprawie samopoczucia, co pozytywnie wpływa na zdolność do radzenia sobie z trudnościami.
- Podtrzymanie motywacji: leczenie lekomanii pomaga w utrzymaniu motywacji do walki z uzależnieniem. Widoczne efekty terapii, takie jak poprawa zdrowia psychicznego i fizycznego, dodają pacjentowi sił do kontynuowania procesu zdrowienia.
- Wsparcie w zmianie nawyków: terapia pomaga w zmianie szkodliwych nawyków, dlatego łatwiej jest zapanować nad impulsywną potrzebą zażywania leków.
- Opieka terapeutów: zatrudniamy doświadczonych terapeutów uzależnień, którzy monitorują postępy pacjentów i dostosowują przebieg terapii do indywidualnych potrzeb. To zapewnia pacjentowi profesjonalne wsparcie i bezpieczeństwo.
Leki to nowe narkotyki: dlaczego lekomania jest coraz powszechniejsza?
- Łatwa dostępność: współczesny rynek farmaceutyczny oferuje wiele leków dostępnych bez recepty. Możliwość kupienia różnego rodzaju preparatów bez większych ograniczeń może sprzyjać nadużywaniu substancji.
- Reklama i media społecznościowe: agresywne kampanie reklamowe oraz wpływ mediów społecznościowych mogą kreować fałszywe przekonanie, że stosowanie leków jest szybkim rozwiązaniem na problemy zdrowotne i emocjonalne. To może prowadzić do niekontrolowanego zażywania leków.
- Presja społeczna: współczesne tempo życia często prowadzi do chronicznego stresu i presji. W rezultacie wiele osób szuka ukojenia w lekach, które czasem wydają się być łatwiejszym i szybszym rozwiązaniem niż np. szukanie pomocy u terapeuty.
- Brak świadomości ryzyka: wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy z potencjalnych skutków ubocznych i ryzyka uzależnienia związanego z zażywaniem leków. Brak świadomości może prowadzić do ich nadużywania.
- Leki na receptę: leki przepisywane przez lekarzy również mogą prowadzić do uzależnienia, zwłaszcza gdy nie przestrzegamy ściśle dawki i czasu stosowania. Osoby, które stosują leki dłużej niż zalecane lub w większych ilościach, są wyjątkowo narażone na rozwinięcie uzależnienia.
- Uczucie komfortu i ulgi: leki często przynoszą ulgę w chorobach i dolegliwościach, co może skłaniać do ich częstszego stosowania niż to konieczne. Taka praktyka stopniowo prowadzi do fizycznego i psychicznego uzależnienia.
- Brak edukacji i rzetelnych informacji: społeczeństwo często nie jest odpowiednio edukowane na temat ryzyka uzależnienia od leków. Brak informacji może sprawić, że wiele osób nie zdaje sobie sprawy z potencjalnych zagrożeń.
Wygraj z lekomanią - zadzwoń już dzisiaj
12
leczeniu uzależnień
Zaufaj profesjonalistom
w dziedzinie leczenia
uzależnień
Zadzwoń 604 630 752
Zadzwoń teraz
+48 604 630 752
info@katharsis.pl