Leczenie lekomanii

Silny przymus zażywania leków, zmiany nastroju, utrata kontroli, przyjmowanie coraz większych dawek – jeśli widzisz u siebie lub kogoś bliskiego takie objawy, to najwyższy czas, żeby poszukać pomocy. Zadzwoń i zapisz się na leczenie lekomanii już dzisiaj.

Jak rozwija się lekomania? Czy jesteś uzależniony?

Lekomania, czyli uzależnienie od leków, to proces, który rozwija się stopniowo i może mieć różne fazy. Na początkowych etapach łatwo jest ukrywać problem, dlatego wiele osób uzależnionych bardzo późno trafia na leczenie uzależnienia od leków. Lekomania rozwija się etapami:
W Katharsis prowadzimy leczenie lekomanii – pomagamy osobom uzależnionym i ich bliskim w wychodzeniu z nałogu i odzyskiwaniu kontroli nad własnym życiem. Nie wstydź się prosić o pomoc, skontaktuj się z nami!

Najczęstsze pytania naszych Pacjentów

Podczas terapii będziesz uczestniczyć w zajęciach indywidualnych i grupowych. Spotkania z terapeutami pomogą Ci dowiedzieć się więcej na temat choroby i lepiej ją zrozumieć. Nasz ośrodek wyróżnia się standardem premium i jest położony w pięknym miejscu, dlatego stworzymy Ci idealne warunki do relaksu i pracy nad sobą.

Zazwyczaj ok. 4 tygodni, ale to kwestia indywidualna. Terapię planujemy w zależności od Twojego samopoczucia, rodzaju leków, długości ciągu oraz ogólnego stanu psychicznego i sytuacji życiowej.

Oczywiście! Doskonale rozumiemy, że to rodzina często dostrzega problem szybciej niż osoba uzależniona. Zadzwoń do nas – podpowiemy Ci, co robić dalej.

Masz problem z dostaniem się do naszego ośrodka w Krakowie? Zadzwoń! Oferujemy również dojazd na miejsce, dlatego wyślemy po Ciebie naszego kierowcę.

Tak! Nie zabraniamy naszym Pacjentom używania telefonu, laptopa i Internetu. Możesz utrzymywać kontakt ze światem zewnętrznym.

Oczywiście! Przyjmujemy Pacjentów 24/7, również pod wpływem leków czy narkotyków. W takim przypadku, zaczniemy od detoksu, żeby oczyścić i zregenerować organizm. Kiedy będziesz na to gotowy, zaczniemy terapię – dzięki temu osiągniesz długotrwałe efekty.

Tracisz nadzieję na wyjście z uzależnienia?

Nie czekaj

Zawsze jest za wcześnie na poddanie się!
Skontaktuj się

Wyciągniemy Cię z lekomanii

Uzależnienie od leków ma różne przyczyny: stany lękowe i depresyjne, samotność, hipochondria czy duża dostępność leków to tylko niektóre z nich. Z czasem do normalnego funkcjonowania konieczne stają się coraz wyższe dawki, co odbija się na Twoim zdrowiu. Z takiej sytuacji da się jednak wyjść – najlepszym rozwiązaniem jest terapia uzależnień. 

Skuteczne leczenie

Naszych Pacjentów leczymy do skutku – możesz zostać w ośrodku, dopóki nie poprawi się Twój stan psychiczny i fizyczny. Jesteśmy nastawieni na efekt, naszym celem jest uwolnienie Cię od lekomanii – już na stałe.

Wysoki standard

Zapomnij o zatłoczonych, publicznych ośrodkach – u nas otrzymujesz zakwaterowanie w standardzie premium. Zamieszkasz w przestronnym pokoju w ośrodku otoczonym zielenią – stworzymy Ci idealne warunki do wychodzenia z uzależnienia.

Galeria ośrodka

Z uzależnienia od leków da się wyjść!

Bezsenność, stany lękowe, płaczliwość, bóle i zawroty głowy – objawy odstawienia leków mogą być bardzo różne. Abstynencja to jednak tylko pierwszy etap, nie widzisz tego, ale leki uzależniają również psychicznie. Właśnie dlatego, żeby osiągnąć trwałą poprawę, niezbędne jest przepracowanie problemu u źródła – zadzwoń i zapisz się na terapię jeszcze dzisiaj.

Ktoś z Twoich bliskich bierze coraz więcej leków? Próbuje to ukryć lub tłumaczy się pogarszającym się zdrowiem czy zaleceniami lekarza? To sygnały alarmowe, ponieważ osoby uzależnione od leków bardzo często wypierają istnienie problemu.

Trudno poradzić sobie z uzależnieniem bliskiej osoby bez pomocy profesjonalistów. W naszym ośrodku zapewniamy wsparcie nie tylko Pacjentowi, ale też jego rodzinie. Terapia to najskuteczniejszy sposób, żeby przejść katharsis i wyjść z lekomanii.

W leczeniu lekomanii wykorzystujemy nurt integracyjny i behawioralny. W naszym ośrodku prowadzimy zajęcia indywidualne i grupowe, dlatego zyskasz wsparcie terapeuty i społeczności innych osób uzależnionych.

Przejście terapii pozwala lepiej zrozumieć chorobę, a dzięki temu zmniejsza ryzyko nawrotów w przyszłości. Niezależnie, jakiego rodzaju leki bierzesz i jak długo, wciąż masz szansę na powrót do trzeźwości.

Terapia lekowa: dlaczego warto przejść leczenie?

Terapia lekowa jest bardzo ważnym krokiem podczas wychodzenia z uzależnienia, bo chodzi tutaj nie tylko o problem fizyczny, ale też psychiczny. Dlaczego warto przejść terapię lekową w walce z uzależnieniem w Katharsis?
Przejście terapii lekowej w ramach procesu leczenia uzależnienia to istotny krok w kierunku odzyskania zdrowia, kontroli nad życiem i powrotu do normalności. Daje ono szansę na skuteczne przezwyciężenie uzależnienia oraz nauczenie się zdrowych mechanizmów radzenia sobie z trudnościami.

Leki to nowe narkotyki: dlaczego lekomania jest coraz powszechniejsza?

Uzależnienie od leków staje się coraz powszechniejsze: można nawet powiedzieć, że leki są pewnego rodzaju nowym narkotykiem. Lekomania ma konsekwencje tak samo poważne, jak inne uzależnienia. Staje się coraz bardziej powszechna z wielu powodów:
Warto zrozumieć mechanizmy lekomanii i nie bagatelizować tego uzależnienia. W Katharsis prowadzimy kompleksowe leczenie uzależnienia od leków – skontaktuj się z nami po więcej informacji!

Wygraj z lekomanią - zadzwoń już dzisiaj

12

lat doświadczenia w
leczeniu uzależnień

Zaufaj profesjonalistom
w dziedzinie leczenia
uzależnień
Zadzwoń
604 630 752

Zadzwoń teraz

Infolinia 24h
+48 604 630 752

Mail
info@katharsis.pl