Leczenie lekomanii Gliwice

Silny przymus zażywania leków, zmiany nastroju, utrata kontroli, przyjmowanie coraz większych dawek – jeśli widzisz u siebie lub kogoś bliskiego takie objawy, to najwyższy czas, żeby poszukać pomocy. Zadzwoń i zapisz się na leczenie lekomanii już dzisiaj.

Leczenie lekomanii w Gliwicach

Uzależnienie może wywoływać nie tylko substancje psychoaktywne, takie jak narkotyki czy alkohol, ale także leki. Wydają się bezpieczne, w końcu można kupić je w aptekach, są wypisywane na receptę przez lekarzy. Niemniej jednak, wszystko zależy od dawki, a wiele leków zawiera substancje chemiczne, które wywołują uzależnienie. Farmakologiczna zależność staje się coraz poważniejszym problemem, również w Polsce, ponieważ nasi rodacy nie szczędzą sobie przyjmowanych leków. Niestety, tego typu uzależnienia prowadzą do szeregu powikłań zdrowotnych, takich jak choroby żołądka, wątroby, ostre zatrucia, a nawet przedwczesna śmierć.

Gdy już doszło do uzależnienia, poradzenie sobie z problemem staje się niezwykle trudne. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy specjalistów i zgłoszenie się na leczenie lekomanii w Gliwicach – im szybciej, tym lepiej. Im później zaczniesz terapię, tym większe ryzyko, że dojdzie do zatrucia lub innych poważnych problemów zdrowotnych. Jeśli Ty lub ktoś z Twoich bliskich przyjmuje coraz większe dawki leków, nie zwlekaj, tylko działaj – zadzwoń jeszcze dzisiaj i zapytaj o terapię lekową w Gliwicach.

Dla kogo przeznaczone jest leczenie lekomanii w Gliwicach?

Uzależnienie od leków to choroba, którą na początku stosunkowo łatwo ukryć, dlatego pacjenci zazwyczaj późno zgłaszają się po pomoc. Lepiej nie ignorować żadnych sygnałów alarmowych, ani u siebie, ani u bliskich osób. Należą do nich przede wszystkim:

Jeśli u Ciebie lub u kogoś z Twoich bliskich pojawia się przynajmniej część tych objawów, nie zwlekaj – leczenie uzależnienia od leków w Gliwicach pomoże Ci wyjść na prostą.

Galeria ośrodka

Jak wygląda terapia lekowa w Gliwicach?

Jesteśmy świadomi, że walka z uzależnieniem to dla naszych pacjentów duże wyzwanie, dlatego staramy się im w tym pomóc. Samodzielne odstawianie leków w domu może być niebezpieczne dla zdrowia, dlatego nie wymagamy od naszych pacjentów trzeźwości już na samym początku leczenia. Jeśli zgłosisz się do nas, biorąc wciąż leki, zaczniemy od detoksu, a kiedy będziesz gotowy – przystąpimy do dalszego leczenia.

W naszym ośrodku prowadzimy zajęcia indywidualne i grupowe, aby zapewnić każdemu pacjentowi opiekę i stworzyć społeczność terapeutyczną. Nasz ośrodek Katharsis nie przypomina zatłoczonych, publicznych placówek – nasi specjaliści poświęcają czas każdemu pacjentowi. Dbamy również o komfort pacjentów, zapewniając wygodne pokoje oraz otoczenie zielonej, spokojnej okolicy, co pomaga w relaksacji i ułatwia walkę z uzależnieniem. Terapia lekowa w Gliwicach nie jest karą za uzależnienie, ale szansą, żeby zacząć nowe, lepsze życie.

Jakie korzyści przyniesie Ci leczenie uzależnienia od narkotyków w Gliwicach?

Leczenie uzależnienia od leków to nie tylko kwestia fizycznego uzależnienia, ale także zależności psychicznej. Właśnie dlatego, leczenie lekomanii w Gliwicach jest niezbędne, aby pomóc pacjentom wyjść na prostą. Uzależnienie od leków ma swoje źródło, dlatego podczas terapii nasi specjaliści skupiają się na jego wykryciu. Lekomania może wynikać z różnych przyczyn, takich jak niskie poczucie własnej wartości, wahania nastroju, nieleczona choroba psychiczna czy traumatyczne wydarzenia z przeszłości. Podczas zajęć indywidualnych i grupowych z terapeutą będziesz uczyć się zdrowych sposobów radzenia sobie z emocjami oraz jak rozładowywać stres. Dzięki terapii lepiej poznasz też mechanizmy uzależnienia i nauczysz się rozpoznawać wyzwalacze, które mogą prowadzić do nawrotu lekomanii. Leczenie uzależnienia od leków w Gliwicach to skuteczny sposób, aby przygotować się do życia poza ośrodkiem.

Jeśli próbujesz poradzić sobie z lekomanią samodzielnie lub pomóc bliskiej osobie, skontaktuj się z nami jak najszybciej, aby rozpocząć terapię!

Szkoda życia na zatruwanie lekami - zapisz się na detoks

12

lat doświadczenia w
leczeniu uzależnień

Zaufaj profesjonalistom
w dziedzinie leczenia
uzależnień
Zadzwoń
604 630 752

Zadzwoń teraz

Infolinia 24h
+48 604 630 752

Mail
info@katharsis.pl