Detoks lekowy

Nadużywane leki zaczynają działać, jak narkotyki – powodują silne uzależnienie, wyniszczają wątrobę, nerki, żołądek i zmieniają psychikę. Jeżeli tracisz kontrolę nad wielkością dawek, a przy próbie odstawienia czujesz się źle, to znak, że nie ma, na co czekać – zacznij działać i jeszcze dzisiaj zapisz się na detoks lekowy.

Mechanizmy uzależnienia od leków: dlaczego warto zgłosić się na detoks polekowy?

Jak w przypadku każdego uzależnienia, na początku osoba uzależniona dzięki lekom czuje się lepiej. Niestety lekomania z czasem się pogłębia, a chory wpada w błędne koło nałogu. Żeby się z niego wydostać, niezbędne jest odtrucie lekowe.
Początkowo leki zapewniają ulgę od bólu, poprawę nastroju, poczucie odprężenia. Te pierwsze korzystne reakcje mogą prowadzić do dalszego stosowania leków, tworząc pewien nawyk. W miarę upływu czasu organizm staje się coraz bardziej przyzwyczajony do substancji chemicznych, a jednocześnie rozwija się tolerancja, czyli potrzeba zażywania większych dawek, by osiągnąć ten sam efekt.
W miarę trwania uzależnienia, organizm coraz bardziej dostosowuje się do stałej obecności leków. Układ nerwowy przestawia się na nowy stan równowagi, w którym substancja uzależniająca staje się niezbędna do utrzymania normalnego funkcjonowania. To prowadzi do sytuacji, w której przerwanie dostarczania substancji powoduje wystąpienie objawów odstawienia. Żeby uporać się z abstynencją na początkowych etapach, niezbędny jest więc detoks polekowy.
W lekomanii kluczową rolę odgrywają także czynniki psychologiczne. Osoby uzależnione często wykorzystują leki jako sposób radzenia sobie z trudnościami emocjonalnymi czy stresem. Substancje poprawiają nastrój, co prowadzi do tworzenia się silnych powiązań pomiędzy emocjami a przyjmowaniem leków. Z czasem coraz trudniej jest wyjść z lekomanii, dlatego warto skorzystać z profesjonalnej pomocy.

Najczęstsze pytania naszych Pacjentów

Zazwyczaj wystarczy kilka dni, ale czas trwania detoksu ustalamy indywidualnie. Wszystko jest zależne od rodzaju leków, długości ciągu i Twojego ogólnego stanu zdrowia. Co najważniejsze: odtruwamy do skutku. Zapewnimy Ci opiekę, dopóki Twój organizm się nie oczyści i nie zregeneruje po ciągu.

Zawsze! Przyjmujemy Pacjentów 24/7. Nie zwlekaj i zapisz się na detoks już dzisiaj.

Zaczynamy od kompleksowych badań, żeby sprawdzić, jaki jest Twój stan zdrowia. Na podstawie wyników planujemy detoks: indywidualnie dobieramy leki i składniki odżywcze, żeby ułatwić Ci dojście do siebie. Zapewniamy opiekę medyczną i powtarzamy badania podczas detoksu, żeby mieć pewność, że wszystko idzie dobrze, a Twój organizm wraca do normy. Zakończymy detoks, dopiero kiedy Twój organizm będzie oczyszczony z toksycznych pozostałości leków.

Problemy z dojazdem? Po prostu zadzwoń! Wyślemy po Ciebie naszego kierowcę lub przeprowadzimy detoks u Ciebie w domu, czy gdziekolwiek się znajdujesz.

W cenie detoksu zawarte jest wszystko, czego potrzebujesz: szczegółowe badania, opieka medyczna, indywidualnie dobrane leki, catering, zakwaterowanie w przestronnym pokoju oraz wsparcie psychologa –  w razie potrzeby również dla bliskiej osoby, która może Ci towarzyszyć podczas detoksu. Co najważniejsze, zyskujesz efekt, czyli oczyszczenie organizmu ze szkodliwych substancji.

Tak! W przeciwieństwie do wielu innych ośrodków, nie zabraniamy Pacjentom kontaktu ze światem zewnętrznym. Jeżeli tylko pozwoli Ci na to samopoczucie, możesz kontaktować się z bliskimi i korzystać z Internetu.

Tracisz nadzieję na wyjście z uzależnienia?

Nie czekaj

Zawsze jest za wcześnie na poddanie się!
Skontaktuj się

Pomożemy Ci wyjść z lekomanii

Lekomania to poważna choroba, która z czasem postępuje. Niezależnie, czy zażywasz leki przeciwbólowe, nasenne, uspokajające czy jakiekolwiek inne, rosnące dawki i złe samopoczucie po odstawieniu to dowody, że masz problem. Możesz to wypierać, ale z czasem uzależnienie będzie stawało się tylko poważniejsze. Nie szukaj wymówek – już dzisiaj zapisz się na odtrucie lekowe.

Indywidualny plan detoksu

Nie ma dwóch takich samych Pacjentów, dlatego nie działamy schematycznie. Prowadzimy badania i na podstawie ich wyników planujemy detoks: szacujemy jego długość, dobieramy leki i dawkowanie. Zapewniamy opiekę medyczną, dlatego u nas możesz poczuć się bezpiecznie.

Standard premium

Dbamy o komfort naszych Pacjentów: zamieszkasz w przestronnym pokoju z wygodnym łóżkiem, w ośrodku otoczonym zielenią. Nie stawiamy na ilość, tylko na jakość, dlatego nasz personel ma czas dla każdego Pacjenta. Już podczas detoksu zapewniamy wsparcie psychologa, żeby jak najłatwiej było Ci przejść przez ten trudny czas.

Galeria ośrodka

Wspieramy w odstawianiu leków

Lekomania odbiera Ci kontrolę nad własnym życiem? Właśnie tak działa ta choroba! Branie leków staje się koniecznością, ponieważ odczuwasz psychiczny przymus, a próba odstawienia wiąże się z objawami abstynencyjnymi. Z czasem potrzebne są coraz większe dawki, dlatego rośnie ryzyko przedawkowania, a co za tym idzie – śmierci. Twoja historia nie musi się tak skończyć, zapisz się na detoks jeszcze dzisiaj.

Problemy ze snem lub ciągła senność, brak apetytu, drżące dłonie, nieustanny lęk, brak koncentracji, rozdrażnienie – znasz te objawy? To najczęstsze symptomy odstawienia leków. Doskonale wiemy, jak trudne jest wyjście z ciągu, ale nie musisz walczyć z tym sam – pomożemy Ci odstawić leki.

Czuwamy nad bezpiecznym i możliwie komfortowym przebiegiem detoksu: stopniowo zmniejszamy dawki i wprowadzamy substytucję, żeby odstawienie było mniej dokuczliwe. Zapewnimy Ci opiekę, dopóki nie dojdziesz do siebie – oczyścisz organizm i poczujesz się lepiej.

Uzależnienie to nie tylko ciało, ale przede wszystkim psychika. W naszym ośrodku zapewniamy więc kompleksową pomoc. Zaczynamy od wyjścia z ciągu i regeneracji organizmu, ale nie zapominamy też o Twoim samopoczuciu psychicznym. Zapewniamy komfortowe zakwaterowanie i poczucie prywatności.

Oprócz detoksu, prowadzimy również terapię. Pomożemy Ci odstawić leki, a następnie nasi specjaliści pokażą Ci, jak radzić sobie z wyzwalaczami, kiedy już wyjdziesz z ośrodka. W naszym ośrodku krok po kroku wyprowadzimy Cię z uzależnienia. Nasi specjaliści nauczą Cię, jak radzić sobie z wyzwalaczami, żeby zachować trzeźwość.

Detoks lekowy: dlaczego warto zgłosić się na odtrucie w ośrodku?

Osoby uzależnione bardzo często obiecują sobie, że odstawią leki: jutro, po weekendzie, po nowym roku, po wakacjach. Niestety te plany nigdy nie zostają zrealizowane, dlatego skutecznym rozwiązaniem jest odtruwanie polekowe w ośrodku. Polecamy je osobom uzależnionym co najmniej z kilku powodów:
Profesjonalna pomoc medyczna, wsparcie psychologiczne i indywidualny plan detoksu sprawiają, że osoba uzależniona ma większą szansę na skuteczną walkę z nałogiem i powrót do pełni życia.

Kiedy zgłosić się na detoks lekowy: sygnały alarmowe?

Decyzja o zgłoszeniu się na odtruwanie lekowe może być trudna, ale istnieją pewne sygnały alarmowe, które wskazują na konieczność profesjonalnej interwencji. Koniecznie zadzwoń i zapytaj o detoks, jeśli pojawiają się u Ciebie takie objawy, jak:
Dostrzegasz takie objawy u siebie lub bliskiej osoby? Zgłoś się na odtrucie polekowe! Zadzwoń i zapytaj o detoks pod opieką profesjonalistów – pomożemy Ci wyjść z lekomanii.

Masz dość lekomanii? - zapisz się na detoks

12

lat doświadczenia w
leczeniu uzależnień

Zaufaj profesjonalistom
w dziedzinie leczenia
uzależnień
Zadzwoń
604 630 752

Zadzwoń teraz

Infolinia 24h
+48 604 630 752

Mail
info@katharsis.pl