Leczenie lekomanii Rzeszów

Silny przymus zażywania leków, zmiany nastroju, utrata kontroli, przyjmowanie coraz większych dawek – jeśli widzisz u siebie lub kogoś bliskiego takie objawy, to najwyższy czas, żeby poszukać pomocy. Zadzwoń i zapisz się na leczenie lekomanii już dzisiaj.

Leczenie lekomanii w Rzeszowie

Zażywasz coraz większe dawki leków? Widzisz, że ktoś z Twoich bliskich znowu odwiedza lekarza, aby otrzymać kolejną receptę? Nie zawsze przyjmowanie leków wynika wyłącznie z problemów zdrowotnych: niestety leki, podobnie jak narkotyki i alkohol, mogą prowadzić do poważnego uzależnienia. Chociaż leki są dostępne w znajdujących się na każdym rogu aptekach, a nawet sklepach spożywczych, w rzeczywistości nawet środki dostępne bez recepty nie są całkowicie bezpieczne. Nieleczona lekomania nie tylko powoduje komplikacje zdrowotne, ale może nawet prowadzić do przedawkowania i zatrucia.

Nasza terapia lekowa w Rzeszowie jest przeznaczona dla pacjentów uzależnionych od różnego rodzaju leków: środków opioidowych, przeciwbólowych, przeciwlękowych, nasennych, przeciwdepresyjnych, przeciwpadaczkowych i wielu innych. Nieważne, jakie leki przyjmujesz – zadzwoń i zapytaj o leczenie.

Czy jestem lekomanem? Kiedy zgłosić się na leczenie uzależnienia od leków?

Lekomania to poważne uzależnienie, ale dość łatwo da się ją ukrywać, dlatego pacjenci zazwyczaj późno trafiają na terapię, kiedy problem jest już bardzo zaawansowany. Zwlekanie nie wychodzi jednak na dobre, bo im dłużej czekasz, tym większe ryzyko przedawkowania i coraz poważniejszych konsekwencji uzależnienia. Lepiej więc jak najszybciej zgłosić się na leczenie uzależnienia od leków w Rzeszowie, kiedy pojawiają się takie objawy lekomanii, jak:

  • Zażywanie coraz większych dawek leków – z czasem osoba uzależniona zaczyna przekraczać dozwolone dawki, ponieważ mniejsze ilości leków nie dają już takich efektów, jakich oczekuje.
  • Zaniedbywanie obowiązków – dla osoby uzależnionej coraz trudniejsze stają się chodzenie do pracy, pielęgnowanie relacji z bliskimi czy dbanie o siebie.
  • Przyjmowanie leków mimo problemów zdrowotnych – nadużywanie leków nieuchronnie prowadzi do komplikacji, ale osoba uzależniona nie jest w stanie powstrzymać się od przyjęcia kolejnej dawki, mimo bólu głowy, drżenia mięśni, stanów lękowych, problemów żołądkowo-jelitowych i innych nieprzyjemnych dolegliwości.
  • Obsesyjne myśli o lekach – leki uzależniają nie tylko fizycznie, ale też psychicznie. Osoba uzależniona czuje niepokój, jeśli nie ma przy sobie kolejnej dawki lub pojawiają się problemy z zakupem leków.

Lekomania to kwestia ciała i psychiki, dlatego tak ważne jest, aby przejść nie tylko odtrucie, ale też terapię. W Katharsis zadbamy, aby pobyt w ośrodku nie był krótką przerwą w ciągu, ale prawdziwą zmianą na lepsze.

Galeria ośrodka

Dlaczego terapia lekowa w Rzeszowie pomaga wyjść na prostą?

Z uzależnieniem często wiąże się poczucie rezygnacji i brak motywacji do dalszego działania: lekomani zazwyczaj są przekonani, że nie ma sensu zaczynać terapii, bo to i tak nic nie da. Historie naszych pacjentów pokazują jednak, że jest całkiem inaczej. Leczenie lekomanii w Rzeszowie pozwala odzyskać kontrolę nad swoim życiem, zamiast pozostawać niewolnikiem leków. Osoby uzależnione nie robią tego, co chcą, ponieważ czują wewnętrzny przymus zdobywania kolejnych dawek, odwiedzania lekarzy, aby otrzymać receptę oraz zarabiania pieniędzy, żeby starczyło na następne opakowanie. Dzięki terapii, na nowo odzyskasz kontrolę nad swoim życiem, znajdziesz czas na pasje, spotkania z bliskimi i nauczysz się zdrowego radzenia sobie ze stresem i problemami.

Terapia to też cenne wsparcie w walce z uzależnieniem. Bliscy często nie rozumieją, jak działa lekomania, a pomoc osobie uzależnionej okazuje się dla nich zbyt trudna i obciążająca, dlatego jedynym wyjściem wydaje się ciche przyzwolenie na dalsze zażywanie leków. W ośrodku jest całkiem inaczej, ponieważ znajdujesz się pod opieką profesjonalistów. Doświadczony terapeuta uzależnień pomoże Ci lepiej zrozumieć lekomanię, nauczysz sobie radzić z głodem psychicznym oraz pokaże techniki, dzięki którym łatwiej będzie uniknąć nawrotu.

Jak wygląda leczenie lekomanii w Rzeszowie?

Lekomania to poważna choroba, dlatego osobie uzależnionej trudno jest wyjść na prostą bez profesjonalnej pomocy. Nasz ośrodek powstał, żeby udzielać wsparcia w walce z uzależnieniem, dlatego zapewniamy opiekę medyczną oraz wsparcie terapeutów. Aby zacząć leczenie lekomanii w Rzeszowie, nie musisz być czysty ani mieć skierowania od lekarza. Działamy 24/7, dlatego możesz zgłosić się do nas, kiedy będzie to najbardziej dogodne dla Ciebie. Ośrodek znajduje się w cichej, zielonej okolicy – warunki są idealne do skupienia się na pracy nad sobą, wyciszenia i odcięcia się od codziennego środowiska, które przypomina Ci o uzależnieniu.
Walczysz z uzależnieniem od leków? Ktoś z Twoich bliskich ma taki problem i nie wiesz, jak mu pomóc? Skontaktuj się z nami – zapewniamy profesjonalne wsparcie w leczeniu lekomanii.

Wygraj z lekomanią - zadzwoń już dzisiaj

12

lat doświadczenia w
leczeniu uzależnień

Zaufaj profesjonalistom
w dziedzinie leczenia
uzależnień
Zadzwoń
604 630 752