Leczenie alkoholizmu Rzeszów

Tracisz nadzieję na wyjście z alkoholizmu? Próbujesz pomóc bliskiej osobie w walce z uzależnieniem? Zadzwoń do nas jeszcze dzisiaj! Terapia alkoholizmu to dla Ciebie szansa na prawdziwe katharsis i nowe życie – bez alkoholu.

Leczenie alkoholizmu w Rzeszowie

Walczysz z uzależnieniem od alkoholu? Próbujesz bliskiej osobie uwolnić się od alkoholizmu? Doskonale wiemy, że nie jest to proste, ale z pewnością możliwe! W Katharsis kompleksowo pomagamy w wychodzeniu z uzależnienia: prowadzimy nie tylko detoks, ale też terapie alkoholowe w Rzeszowie. Zatrudniamy doświadczonych terapeutów, którzy doskonale wiedzą, jakie mechanizmy stoją za uzależnieniem oraz pomagają się od nich uwolnić. Pobyt w Katharsis nie jest krótką przerwą od alkoholu, ale szansą na prawdziwą zmianę. Nasz ośrodek znajduje się na uboczu, w pięknej, górzystej okolicy, gdzie pacjenci mają wyjątkowe warunki do wyciszenia się i koncentracji na pracy nad sobą. Nie zwlekaj – zgłoś się na leczenie alkoholizmu w Rzeszowie. Pomożemy Ci wyjść na prostą, dopóki problem nie stanie się jeszcze poważniejszy.

Dlaczego warto wybrać terapię alkoholową w Rzeszowie?

Osoby uzależnione zazwyczaj są przekonane, że terapia nic nie daje i nie warto się leczyć. Nie wynika to jednak z faktów, ale ze strachu przed zmianą. Nasz prywatny ośrodek leczenia alkoholizmu w Rzeszowie to miejsce, w którym możesz poczuć się bezpiecznie, a historie pacjentów najlepiej pokazują, dlaczego warto jak najszybciej zgłosić się na leczenie. Setki osób przekonały się na własnej skórze, że terapia alkoholowa naprawdę daje konkretne korzyści:

  • Poprawa samopoczucia – ciąg alkoholowy nie sprzyja zachowaniu zdrowia psychicznego, a za alkoholizmem zazwyczaj kryją się naprawdę skomplikowane problemy i trudne emocje. Terapia pomaga z tego wyjść i na nowo poukładać sobie wszystko w głowie, bez znieczulania się alkoholem.
  • Naprawa relacji z bliskimi – uzależnieniu zazwyczaj towarzyszą konflikty, a nawet zerwanie kontaktu z rodziną i przyjaciółmi. Alkoholik często wyrządza bliskim wiele krzywdy, a jednocześnie ma do nich pretensje za brak wsparcia. Przepracowanie tej sytuacji z terapeutą pomaga naprawić relacje i znaleźć wspólny język mimo trudnej przeszłości.
  • Motywacja – wychodzenie z alkoholizmu nieuchronnie wiąże się z trudnościami i chwilami zwątpienia. Regularny kontakt ze specjalistą terapii uzależnień znacznie ułatwia wytrwanie w postanowieniu o trzeźwości, ponieważ masz do kogo zwrócić się ze swoimi wątpliwościami i od kogo otrzymać fachową poradę.

Galeria ośrodka

Jak wygląda leczenie alkoholizmu w Rzeszowie?

Nie ma jednej recepty na skuteczną terapię, ponieważ każdy pacjent jest inny. W Katharsis kompleksowo podchodzimy do rozwiązywania problemu uzależnienia. Pracujemy inaczej niż zatłoczone, publiczne placówki, dlatego u nas personel ma czas dla każdego pacjenta. Ważną częścią pobytu w ośrodku jest indywidualna terapia alkoholowa w Rzeszowie. Podczas spotkań z terapeutą 1:1, pacjent przepracowuje swoje problemy, zaczyna lepiej rozumieć, dlaczego wpadł w uzależnienie oraz uczy się technik zdrowego radzenia sobie ze stresem i emocjami. Przejście terapii, a najlepiej kontynuacja spotkań ze specjalistą po ukończeniu pierwszego etapu leczenia, znacznie ułatwiają wytrwanie w trzeźwości po opuszczeniu ośrodka.

Oprócz tego, prowadzimy grupowe terapie alkoholowe w Rzeszowie. W naszym ośrodku tworzy się społeczność terapeutyczna, wspierająca się wzajemnie w walce z uzależnieniem. Dzięki temu pacjenci mają świadomość, że nie są sami ze swoim problemem oraz na nowo uczą się nawiązywania relacji międzyludzkich.

Czy jestem alkoholikiem? Kiedy zacząć się leczyć?

Nie jest łatwo przyznać się przed innymi, a przede wszystkim samym sobą, że jest się alkoholikiem. Wielu pacjentów wybierających w końcu nasz ośrodek leczenia alkoholizmu w Rzeszowie zgłasza się na terapię bardziej pod wpływem rodziny niż własnej potrzeby. Warto jednak pamiętać, że bez motywacji pacjenta nie ma mowy o skutecznym leczeniu. Powinieneś wiedzieć, że czas zgłosić się na terapię, jeśli:

  • Pijesz w samotności, ukrywasz to przed rodziną,
  • Kłamiesz na temat ilości wypitego alkoholu,
  • Nie zawsze pamiętasz, co robiłeś pod wpływem,
  • Obiecujesz sobie, że nie musisz pić, ale i tak znowu to robisz,
  • Zaniedbujesz pracę, rodzinę, hobby dla alkoholu.

Z alkoholizmem walczą setki tysięcy osób w naszym kraju – nie jesteś sam ze swoim problemem. Zgłoś się na leczenie alkoholizmu w Rzeszowie – pomożemy Ci wyjść na prostą.

Szkoda czasu na picie - zapisz się na detoks

12

lat doświadczenia w
leczeniu uzależnień

Zaufaj profesjonalistom
w dziedzinie leczenia
uzależnień
Zadzwoń
604 630 752

Zadzwoń teraz

Infolinia 24h
+48 604 630 752

Mail
info@katharsis.pl