Leczenie alkoholizmu Zabrze

Tracisz nadzieję na wyjście z alkoholizmu? Próbujesz pomóc bliskiej osobie w walce z uzależnieniem? Zadzwoń do nas jeszcze dzisiaj! Terapia alkoholizmu to dla Ciebie szansa na prawdziwe katharsis i nowe życie – bez alkoholu.

Leczenie alkoholizmu w Zabrzu

Alkoholizm jest poważnym problemem, który dotyka wielu osób na całym świecie. Jeśli borykasz się z tą chorobą, nie jesteś sam. Żeby jednak wyjść na prostą, niezbędna jest terapia alkoholowa w Zabrzu. Leczenie alkoholizmu jest stresujące, ponieważ to wielka zmiana w życiu, ale jest ważnym krokiem w kierunku zdrowia i lepszego samopoczucia. Nie wstydź się prosić o pomoc: skorzystaj ze wsparcia, które oferuje nasz ośrodek leczenia alkoholizmu w Zabrzu. Nie czekaj dłużej, z każdym dniem sytuacja staje się tylko coraz poważniejsza. Zacznij drogę do zdrowienia i odzyskaj kontrolę nad własnym życiem. Twoje dobre samopoczucie i zdrowie są najważniejsze – warto poświęcić kilka tygodni, żeby uwolnić się od nałogu i zacząć wszystko od nowa.

Zacznij terapię: jak alkoholizm wpływa na psychikę?

Alkohol nie niszczy wyłącznie ciała, ale też psychiki, dlatego tak ważne jest przejście terapii. Alkoholizm może prowadzić do powstania lub pogłębiania różnych zaburzeń psychicznych, takich jak depresja, lęki, zaburzenia nastroju oraz zaburzenia osobowości. Osoby zmagające się z alkoholizmem często doświadczają wewnętrznego chaosu, niskiego poczucia własnej wartości, utraty kontroli nad swoim życiem oraz trudności w nawiązywaniu i utrzymywaniu zdrowych relacji interpersonalnych.
Nadużywanie alkoholu wpływa również na funkcjonowanie mózgu, co prowadzi do zmian w zachowaniu, myśleniu i percepcji. Regularne spożywanie alkoholu może osłabiać zdolność koncentracji, pamięć, zdrowy sen oraz wywoływać problemy z kontrolą impulsów. Ponadto, alkoholizm pogłębia stany lękowe i depresyjne – osoba uzależniona sięga wtedy po alkohol w ramach samoleczenia, co sprawia, że wpada w błędne koło.
Terapie alkoholowe w Zabrzu pomagają naszym pacjentom zregenerować się nie tylko fizycznie, ale też psychicznie. Terapia indywidualna i grupowa pozwala zgłębić przyczyny uzależnienia, nauczyć się strategii radzenia sobie z wyzwalaczami, zbudować zdrową samoocenę oraz lepsze nawyki, dzięki którym w przyszłości nie będziesz uciekać w alkohol.

Galeria ośrodka

Skuteczna walka z alkoholizmem: zgłoś się na terapię!

Masz za sobą nieudane próby odstawienia alkoholu? To nie oznacza, że nie masz szans na trzeźwość! Leczenie alkoholizmu w Zabrzu jest znacznie skuteczniejsze niż walka z uzależnieniem bez profesjonalnego wsparcia.
Po pierwsze, w Katharsis zapewnimy Ci całodobowe wsparcie lekarzy i terapeutów, którzy mają wiedzę i doświadczenie w leczeniu uzależnień. Nie skupiamy się wyłącznie na odstawieniu, ale też zrozumieniu przyczyn alkoholizmu oraz nauce panowania nad uzależnieniem. To kluczowe, jeśli chcesz uwolnić się od alkoholu już na stałe, a nie na chwilę.
Kolejnym ważnym aspektem terapii jest stworzenie bezpiecznej i wspierającej przestrzeni, w której możesz otwarcie mówić o swoich doświadczeniach, obawach i emocjach. Nasz prywatny ośrodek leczenia alkoholizmu w Zabrzu powstał, aby pomagać osobom uzależnionym od alkoholu w wychodzeniu na prostą. Nie jesteśmy tutaj, żeby oceniać, ale żeby wspierać. Nasi terapeuci potrafią słuchać i dzielić się swoją wiedzą, co pomaga osobie uzależnionej przepracować trudne emocje oraz spojrzeć na siebie i swoje uzależnienie z nowej perspektywy.
W naszym ośrodku prowadzimy również zajęcia grupowe, dlatego zyskujesz wsparcie innych osób, zmagających się z podobnymi problemami. Grupowe sesje terapeutyczne pozwalają na wymianę doświadczeń oraz wzajemne wspieranie się w walce o zachowanie trzeźwości.

Stacjonarne i ambulatoryjne leczenie alkoholizmu w Zabrzu

Terapia alkoholowa w Zabrzu jest dostępna zarówno w formie stacjonarnej, jak i ambulatoryjnej. Nie wiesz, która opcja będzie dla Ciebie lepsza? Skontaktuj się z nami – podpowiemy, co robić dalej.
Podczas leczenia stacjonarnego, cały czas znajdujesz się w ośrodku. Zapewniamy całodobową opiekę lekarzy i terapeutów. Taka terapia zapewnia całkowitą izolację od substancji uzależniających i stwarza sprzyjające warunki do skupienia na procesie zdrowienia. W trakcie pobytu w ośrodku leczenia uzależnień w Zabrzu pacjenci uczestniczą w zajęciach terapeutycznych (indywidualnych i grupowych), a w razie potrzeby otrzymują wsparcie farmakologiczne i detoks.
Leczenie ambulatoryjne nie wymaga przebywania w ośrodku 24/7, wystarczy, że będziesz regularnie pojawiać się w ośrodku na zajęciach terapeutycznych. Po kilku godzinach terapii wracasz do swojego codziennego życia, co umożliwia pracę zawodową czy spotykanie się z bliskimi. Warto jednak pamiętać, że ambulatoryjna terapia alkoholizmu w Zabrzu wymaga od pacjenta większej samokontroli, ponieważ zwiększa się ryzyko nawrotu.
Próbujesz wyjść z uzależnienia i szukasz profesjonalnej pomocy? Zadzwoń i dowiedz się więcej – nasz prywatny ośrodek leczenia alkoholizmu w Zabrzu to odpowiednie miejsce dla Ciebie.

Szkoda czasu na picie - zapisz się na detoks

12

lat doświadczenia w
leczeniu uzależnień

Zaufaj profesjonalistom
w dziedzinie leczenia
uzależnień
Zadzwoń
604 630 752

Zadzwoń teraz

Infolinia 24h
+48 604 630 752

Mail
info@katharsis.pl