Leczenie lekomanii KRAKÓW

Silny przymus zażywania leków, zmiany nastroju, utrata kontroli, przyjmowanie coraz większych dawek – jeśli widzisz u siebie lub kogoś bliskiego takie objawy, to najwyższy czas, żeby poszukać pomocy. Zadzwoń i zapisz się na leczenie lekomanii już dzisiaj.

Leczenie lekomanii w Krakowie

Lekomania to jedno z uzależnień, które najdłużej pozostaje niezauważone – a co za tym idzie, nieleczone. Niestety w rzeczywistości opiera się na takich samych mechanizmach, jak alkoholizm i narkomania, a z czasem tylko postępuje. Coraz większe dawki stają się niezbędne, aby móc normalnie funkcjonować. Osoba uzależniona nie jest w stanie przestać, nawet kiedy widzi, że leki jej szkodzą, a bliscy zaczynają zauważać problem. Trudno jest poradzić sobie z lekomanią bez profesjonalistów, ale doświadczenia naszych Pacjentów pokazują, że z uzależnienia naprawdę da się wyjść!


W naszym ośrodku prowadzimy leczenie lekomanii w Krakowie. Pomagamy Pacjentom lepiej zrozumieć swoją chorobę, a to już pierwszy krok, żeby z niej wyjść i uniknąć nawrotów. Lekomania może mieć różne przyczyny, nie jest wynikiem słabej woli, ale reakcją na trudności, z którymi sobie nie radzisz np. niską samoocenę, samotność, chroniczny stres, zaburzenia osobowości, traumatyczne doświadczenia czy nieleczone stany lękowe. Początkowo leki wydają się dobrą metodą na szybką poprawę samopoczucia, ale niestety nie tylko nie rozwiązują problemów, ale z czasem prowadzą do kolejnych, a to zachęca do sięgnięcia po kolejną dawkę. Chcesz uwolnić się z błędnego koła uzależnienia? Jak najszybciej zapisz się na leczenie uzależnienia od leków w Krakowie!

Czy jesteś lekomanem?

Najczęstsze są uzależnienia od leków uspokajających, przeciwbólowych i nasennych, ale nie tylko takie środki są zażywane przez lekomanów. Praktycznie każda substancja może być niebezpieczna, wszystko jest kwestią dawki. Uzależniają nawet z pozoru bezpieczne środki, które bez recepty kupisz w każdej aptece. Do sygnałów alarmowych mówiących, że trzeba zgłosić się na terapię lekową, należą:

  • Wewnętrzny przymus posiadania leków zawsze przy sobie,
  • Częste odwiedzanie lekarzy, aby zdobyć kolejną receptę,
  • Okłamywanie bliskich i lekarzy co do stanu zdrowia,
  • Zwiększanie dawek,
  • Sięganie po leki, nawet jeśli pojawiają się działania niepożądane,
  • Pogorszenie koordynacji ruchowej i koncentracji,
  • Objawy zespołu abstynencyjnego przy odstawieniu lub zmniejszeniu dawki (np. wahania nastroju, bezsenność lub nadmierna senność, drżenie rąk),
  • Odczuwanie silnej chęci sięgnięcia po kolejną dawkę, obsesyjne myśli o lekach.

 

Takie objawy u siebie lub bliskiej osoby najlepiej pokazują, że czas zwrócić się po pomoc. Pierwszym krokiem jest oczywiście detoks, ponieważ odtrucie pozwala oczyścić i zregenerować organizm. Warto jednak zdecydować się również na terapię, ponieważ lekomania to nie tylko kwestia ciała, ale też psychiki.

Galeria ośrodka

Nie zwlekaj – zacznij terapię lekową w Krakowie

Codziennie obiecujesz sobie, że od jutra koniec z lekami? Bliska osoba obiecuje, że ma kontrolę nad zażywaniem leków i w każdej chwili może przestać? Niestety, właśnie tak działa uzależnienie. Lekoman wciąż wmawia sobie, że nie ma problemu, a inni przesadzają  i chcą wmówić mu chorobę. Niestety rzeczywistość jest inna, ponieważ rodzina zazwyczaj zauważa problem szybciej od osoby uzależnionej. Lekoman wypiera istnienie problemu, aby oszukiwać innych, a przede wszystkim siebie. Dopóki taki mechanizm nie zostanie przełamany, trudno mówić o długotrwałej poprawie – nasi terapeuci pomagają Pacjentowi zrobić pierwszy krok i zaakceptować fakt, że jest lekomanem.

 

Im później rozpocznie się terapia lekowa w Krakowie, tym poważniejsze konsekwencje uzależnienia. Nadużywanie leków wyniszcza organizm, coraz większe staje się ryzyko przedawkowania i zatrucia. Zmienia się również psychika lekomana, który nie wyobraża sobie funkcjonowania na trzeźwo. Naszym celem jest właśnie pokazanie osobie uzależnionej, że jej choroba to nie wyrok, a z pomocą terapeutów, da się wyjść na prostą. 

Jak wygląda leczenie lekomanii w Katharsis?

Chcemy maksymalnie ułatwiać naszym Pacjentom leczenie lekomanii, dlatego nasz ośrodek jest czynny 24/7. Możesz się do nas zgłosić o dowolnej porze, kiedy tylko postanowisz zmienić swoje życie i zacząć walkę z uzależnieniem. W naszym ośrodku prowadzimy również odtrucia, dlatego nie musisz samodzielnie odstawiać leków przed rozpoczęciem leczenia. Pomożemy Ci bezpiecznie i możliwie komfortowo przejść przez zespół abstynencyjny: stopniowo zmniejszamy dawki i wprowadzamy substytucję, żeby oszczędzić naszym Pacjentom cierpienia.

Kiedy będziesz na to gotowy, rozpoczynamy kolejny etap, czyli leczenie lekomanii w Krakowie. Znajdziesz się pod opieką terapeutów, którzy doskonale wiedzą, dlaczego tak trudno jest Ci odstawić leki i pomogą Ci zapanować nad uzależnieniem. Podczas zajęć indywidualnych i grupowych nauczysz się rozpoznawać symptomy nawrotu oraz rozładowywać emocje i stres w zdrowy sposób. Nasz ośrodek znajduje się na uboczu i jest otoczony zielenią, aby zapewnić Pacjentom poczucie prywatności i stworzyć idealne warunki do wyciszenia się. Katharsis w niczym nie przypomina zatłoczonych publicznych placówek: u nas zamieszkasz w komfortowym pokoju i będziesz pod całodobową opieką. Jeśli chcesz uwolnić się od uzależnienia w wygodnych i bezpiecznych warunkach, skontaktuj się z nami.

Leczenie uzależnienia od leków w Krakowie nie jest dla lekomana krótką przerwą w nałogu, ale po prostu nowym początkiem. Jeśli chcesz zerwać z lekomanią raz na zawsze, zadzwoń!

Wygraj z lekomanią - zadzwoń już dzisiaj

12

lat doświadczenia w
leczeniu uzależnień

Zaufaj profesjonalistom
w dziedzinie leczenia
uzależnień
Zadzwoń
604 630 752

Zadzwoń teraz

Infolinia 24h
+48 604 630 752

Mail
info@katharsis.pl