Leczenie uzależnienia od hazardu Rybnik

Niezależnie, ile przegrasz i tak zawsze chcesz się odegrać? Ktoś z Twoich bliskich popada w coraz większe długi, ale twierdzi, że nie ma żadnego problemu? Właśnie tak działa uzależnienie od hazardu – zadzwoń, pomożemy Ci z niego wyjść.

Leczenie uzależnienia od hazardu w Rybniku

Możliwość łatwego zdobycia pieniędzy kusi wiele osób, które przez to przestają kontrolować swoje uczestnictwo w grach losowych – początkowo była to tylko zabawa, jednak wpadając w uzależnienie, zaczyna się grać kompulsywnie, bez kontroli nad własnymi finansami. W efekcie zamiast do ogromnych wygranych prowadzi to do długów, z których ciężko się wydostać. Osobie uzależnionej wydaje się, że ratunkiem jest dalsze granie, aby w końcu zdobyć pieniądze na spłatę zobowiązań – i tu koło się zamyka. Taki właśnie jest mechanizm uzależnienia, jakim jest hazard. Współcześnie każdy ma wiele możliwości, aby uczestniczyć w tego typu grach: może to być chociażby nałogowe obstawianie wyników u bukmachera, gra w pokera na pieniądze itd. Początek bywa przyjemny, jednak z czasem hazard zaczyna być problemem, gdyż generuje huśtawkę emocji, a przez to uzależnia. Długi, utrata pracy, strata relacji z rodziną czy znajomymi – to tylko niektóre sytuacje będące efektem hazardu. Mogą pojawić się nawet myśli samobójcze, jeśli sytuacja wydaje się już bez wyjścia. Dlatego w wielu przypadkach, aby zaprzestać nałogowej gry, konieczne jest profesjonalne wsparcie.

Ośrodek leczenia uzależnień od hazardu w Rybniku

Ci, którzy cierpią na uzależnienie od hazardu, w Rybniku mogą szukać takiego wsparcia w prywatnym ośrodku Katharsis. Placówka powstała z myślą o tym, aby pomóc osobom uzależnionym przywrócić wysoką jakość życia. Kadrę stanowią więc doświadczeni lekarze i psychologowie, którzy specjalizują się właśnie w uzależnieniach i mogą dobrać odpowiednią terapię dla każdej zgłaszającej się osoby. Leczenie hazardu w Rybniku nie przebiega bowiem schematycznie – każdy pacjent jest przecież inny, ma inną konstrukcję psychiczną, dlatego dopiero po przeprowadzeniu dokładnego wywiadu oraz obserwacji przygotowywany jest plan leczenia.

Galeria ośrodka

Jak przebiega terapia dla hazardzistów w Rybniku?

Terapia dla hazardzistów w Rybniku najczęściej trwa 4 tygodnie. Na podstawie dotychczas przeprowadzonego leczenia wielu pacjentów zauważono, że miesiąc to standardowy okres, który pozwala większości uzależnionych wyjść z nałogu i wrócić do normalnego życia. Oczywiście jest to czas, w którym codziennie osoba uzależniona musi angażować się w pracę nad sobą. Ośrodek leczenia uzależnień od hazardu w Rybniku prowadzi m.in. terapie poznawczo-behawioralne oraz integracyjne. Leczenie polega na indywidualnych spotkaniach z psychologiem, bardzo często dodawane są do tego także grupowe spotkania, pozwalające nawiązać więzi z innymi, podzielić się doświadczeniami, jak i po ludzku wspierać się w drodze do wyleczenia. O tym, że jest to skuteczne, świadczy ilość zakończonych pozytywnie terapii. Znaczenie ma oczywiście też zaangażowanie osoby uzależnionej w przebieg leczenia. Możesz być jednak pewien, że jeśli chodzi o hazard i to, jak leczyć, w Rybniku w Katharsis czeka Cię profesjonalna pomoc, która pomoże Ci wyjść z uzależnienia.

Bliski zmaga się z hazardem – co teraz?

Jeżeli znalazłeś się na tej stronie nie dlatego, że sam szukasz leczenia uzależnienia od hazardu w Rybniku, a z tej przyczyny, że to ktoś z Twoich bliskich zmaga się z hazardem – powinieneś pamiętać o tym, że to osoba uzależniona decyduje o tym, aby poddać się terapii. Możesz jednak poszerzać swoją wiedzę, zdobywać jak najwięcej informacji o tym, czym jest hazard i jak wygląda leczenie w Rybniku, oraz jak najwięcej rozmawiać z osobą uzależnioną o problemie, aby pomóc jej podjąć decyzję o terapii. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego oraz e-mailowego – jako profesjonalny ośrodek uzależnień od hazardu w Rybniku z chęcią odpowiemy na wszelkie pytania z tym związane. Jesteśmy otwarci 7 dni w tygodniu, dlatego zapraszamy także do wizyt osobistych. Twoje zdrowie i zdrowie Twoich bliskich jest najważniejsze – zadbaj o nie jeszcze dziś. Nie można czekać na rozwój uzależnienia do tego stopnia, który może doprowadzić nawet do samobójstwa. Nie powinno się bagatelizować problemu, jakim jest hazard. Terapia w Rybniku w wielu sytuacjach jest po prostu konieczna.

Szkoda czasu na UZALEŻNIENIE - zapisz się na LECZENIE

12

lat doświadczenia w
leczeniu uzależnień

Zaufaj profesjonalistom
w dziedzinie leczenia
uzależnień
Zadzwoń
604 630 752

Zadzwoń teraz

Infolinia 24h
+48 604 630 752

Mail
info@katharsis.pl