Leczenie narkomanii Rzeszów

Masz dość bycia niewolnikiem narkotyków? Widzisz, jak ktoś z Twoich bliskich stacza się z powodu narkomanii? Zadzwoń do nas! Kompleksowo pomagamy osobom uzależnionym od narkotyków: prowadzimy odtrucia i terapie narkotykowe.

Leczenie narkomanii w Rzeszowie

Z narkomanią bardzo często związane jest poczucie bezradności: osoba uzależniona nie widzi sensu w leczeniu, bo jest przekonana, że nic nie jest w stanie zmienić jej sytuacji. Skoro trafiłeś do nas, prawdopodobnie walczysz z problemem uzależnienia lub próbujesz pomóc bliskiej osobie. Historie naszych pacjentów pokazują, że terapia narkotykowa w Rzeszowie rzeczywiście ma sens i pomaga w odzyskaniu trzeźwości. W Katharsis prowadzimy kompleksowe leczenie: jeśli zgłosisz się do nas pod wpływem narkotyków, zaczniemy od detoksu, a następnie zajmiemy się terapią. Działamy w ten sposób, bo uzależnienie to nie tylko kwestia ciała, ale też psychiki. Nie wystarczy oczyścić organizmu, żeby na stałe wytrwać w trzeźwości, ponieważ to nie sprawi, że zniknie głód psychiczny. Przejście detoksu i terapii daje znacznie większe szanse na zachowanie abstynencji i przygotuje Cię do funkcjonowania poza ośrodkiem.

Kiedy zgłosić się na terapię narkotykową w Rzeszowie?

Nie jest łatwo przyznać przed samym sobą, że jest się narkomanem. Jeśli jednak bliscy namawiają Cię na leczenie uzależnienia od narkotyków w Rzeszowie, na pewno nie robią tego bez powodu. Lata doświadczenia w pracy z osobami uzależnionymi pokazały nam, że można wyróżnić wiele znaków ostrzegawczych narkomanii. Do najważniejszych z nich należą:

  • Dalsze branie narkotyków, mimo doświadczania negatywnych konsekwencji (np. problemów w pracy, konfliktów z bliskimi, braku pieniędzy, coraz gorszego stanu zdrowia, a nawet przedawkowania i zagrożenia życia).
  • Brak kontroli nad zażywaniem narkotyków.
  • Dalsze branie narkotyków, mimo postanowień poprawy.
  • Rezygnacja z nauki, pasji, relacji z bliskimi, stawianie narkotyków na pierwszym miejscu.

Jeśli pojawiają się u Ciebie nawet niektóre z tych symptomów, to znak, że warto jak najszybciej zgłosić się na leczenie narkomanii w Rzeszowie. Dzięki wsparciu terapeutów znacznie łatwiej będzie Ci wyjść na prostą i zostawić narkotyki – tym razem raz na zawsze.

Galeria ośrodka

Co da Ci leczenie uzależnienia od narkotyków?

Z osobami uzależnionymi pracujemy od lat, dlatego doskonale wiemy, jakie wątpliwości najczęściej mają pacjenci. Zdarza się, że są negatywnie nastawieni do terapii i nie widzą w niej sensu. Medycyna potwierdza jednak, że uzależnienie jest ciężką chorobą, którą trzeba leczyć – nie tylko podczas odtrucia, ale też terapii. Co więc zyskasz dzięki leczeniu narkomanii w Rzeszowie?

  • Odzyskasz kontrolę nad własnym życiem – narkotyki sprawiają, że nie jesteś w stanie podejmować racjonalnych decyzji. Dzięki terapii na nowo nauczysz się kierować swoim dobrem, a nie tylko koniecznością zażycia kolejnej dawki.
  • Poczujesz się lepiej – narkomania zazwyczaj wynika z problemów emocjonalnych, nieleczonych zaburzeń czy nieprzepracowanych traumatycznych doświadczeń. Terapeuta pokaże inne, zdrowe techniki radzenia sobie z emocjami i pomoże Ci po prostu poczuć się lepiej. Nie będziesz musiał szukać ulgi i pocieszenia w narkotykach.
  • Naprawisz relacje z bliskimi – uzależnienie praktycznie zawsze wiąże się z konfliktami z rodziną i przyjaciółmi. Przejście terapii pomoże Ci w naprawieniu tych relacji oraz lepszym zrozumieniu, co czują osoby wokół Ciebie.
  • Zyskasz większą motywację – bez chęci do zmiany u osoby uzależnionej nie ma mowy o utrzymaniu abstynencji. Dobry terapeuta pomoże Ci zwiększyć motywację i podpowie, jak nie rezygnować, kiedy pojawiają się wyzwalacze i gorsze samopoczucie psychiczne.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zadzwoń i zapytaj o terapię uzależnienia od narkotyków w Rzeszowie!

Dlaczego warto wybrać leczenie narkomanii w Rzeszowie?

W Katharsis robimy wszystko, żeby ułatwić naszym pacjentom wyjście z narkomanii. Pracujemy 24/7, dlatego możesz zgłosić się do nas, kiedy tylko zdecydujesz się na leczenie. Zapewniamy też komfortowe warunki zakwaterowania: nasz ośrodek przypomina raczej dobry pensjonat niż klasyczną placówkę medyczną. Tworzymy idealne warunki do wyciszenia się: ośrodek Katharsis znajduje się w spokojnej, zielonej okolicy z widokiem na góry. Pomagamy pacjentom skupić się na pracy nad sobą oraz oderwać się od codziennego środowiska. Terapia w naszym ośrodku składa się z zajęć indywidualnych i grupowych, dlatego otrzymasz wsparcie specjalistów i innych osób uzależnionych, zmagających się z podobnymi problemami, co Ty.

Nie jesteś w stanie odstawić narkotyków, chociaż obiecujesz sobie, że tym razem Ci się uda? Próbujesz pomóc bliskiej osobie w walce z narkomanią? Skontaktuj się z nami – terapia narkotykowa w Rzeszowie pomoże Ci wyjść na prostą.

Uwolnij się od narkomanii - zapisz się na terapię

12

lat doświadczenia w leczeniu uzależnień Zaufaj profesjonalistom w dziedzinie leczenia uzależnień Zadzwoń +48 604 630 752

Zadzwoń teraz

Infolinia 24h
+48 604 630 752

Mail
info@katharsis.pl