Leczenie seksoholizmu Bytom

Wpadłeś w seksoholizm? Terapia naprawdę może Ci pomóc! Jeśli widzisz, że seks przejmuje kontrolę nad Twoim życiem lub kogoś z Twoich bliskich, zadzwoń! W Katharsis pomożemy Ci uwolnić się od uzależnienia i kompulsywnych zachowań, które niszczą Ciebie i Twoje relacje z bliskimi.

Leczenie uzależnienia od seksu w Bytomiu

Seksoholizm to schorzenie porównywalne do alkoholizmu, narkomanii czy uzależnienia od hazardu. Wywołuje podobne negatywne skutki dla życia osoby uzależnionej, takie jak utrata radości, pogorszenie relacji z innymi i trudności w codziennym funkcjonowaniu. Problem jest naprawdę głęboki, gdyż dla osoby uzależnionej nałóg stanowi ucieczkę od emocji i uczuć, których nie potrafi się prawidłowo „przetworzyć” w codziennym życiu. Dlatego też walka z uzależnieniem jest niezwykle ważna, aby móc odzyskać swoje dawne Ja i aby nauczyć się prawidłowo regulować swoje emocje oraz stres zamiast sięgać po działania nałogowe. W celu wsparcia pacjentów w procesie wyjścia z uzależnienia od seksu, dostępna jest terapia seksoholizmu w Bytomiu w prywatnym ośrodku Katharsis, który oferuje wyspecjalizowane metody leczenia, pozwalające pozbyć się nałogu i odzyskać satysfakcję z życia.

Dlaczego warto wybrać ośrodek Katharsis w Bytomiu do leczenia seksoholizmu?

Wiele osób uzależnionych od seksu opóźnia rozpoczęcie terapii z obawy, że ich problem zostanie odkryty przez bliższych czy dalszych znajomych, co może prowadzić do upokorzenia, poczucia wstydu oraz lęku przed osądem. Jednak rozpoczęcie terapii nie powinno być powodem do wstydu, ponieważ osoba uzależniona dąży do poprawy swojego życia. Należy ją wspierać w tych działaniach, gdyż dopiero wyjście z uzależnienia pozwoli na prowadzenie satysfakcjonującego życia. Dlatego właśnie wybór ośrodka Katharsis w Bytomiu jako miejsca leczenia seksoholizmu jest korzystnym rozwiązaniem dla osób borykających się z tą uzależnieniem, ponieważ umożliwia rozpoczęcie procesu powrotu do zdrowia.
Gwarantujemy pełną poufność – informacje dotyczące naszych pacjentów są traktowane jako całkowicie tajne, nikt niepowołany nie ma prawa dowiedzieć się, kto podjął terapię seksoholizmu w Bytomiu. W naszym ośrodku Katharsis masz możliwość współpracy z doświadczonymi lekarzami i psychologami, którzy podchodzą do każdego przypadku indywidualnie. Chociaż proces uzależnienia ma pewne stałe wyznaczniki, każdy pacjent może doświadczać różnych objawów, a różne czynniki psychologiczne związane z konkretną osobą mogą na nie wpływać. Dlatego terapia dla seksoholików w Bytomiu jest zawsze dostosowywana do indywidualnych potrzeb pacjenta. Takie podejście umożliwia nam osiąganie realnych sukcesów w terapii, o czym świadczą liczne przypadki osób, którym udało się uwolnić od tego nałogu właśnie poprzez leczenie uzależnienia od seksu w Bytomiu.

Galeria ośrodka

Kiedy warto rozważyć terapię uzależnienia od seksu?

Wielu ludzi zastanawia się, czy w ich przypadku konieczne jest to, aby odwiedzić ośrodek leczenia uzależnień od seksu w Bytomiu. Pytaniem jest także to, w jakim momencie należy podjąć tę decyzję. Problem seksoholizmu często jest bowiem bagatelizowany, nie tylko przez same osoby uzależnione, ale także przez ich bliskich, którzy traktują nadmierne zaangażowanie seksualne jako coś niewinnego, co nie szkodzi nikomu, a świadczy jedynie o wyjątkowo wysokich potrzebach. Jednakże, ważne jest jasne stwierdzenie, że uzależnienie od seksu to choroba, a osoby dotknięte tym nałogiem mogą znaleźć niezbędną pomoc w naszym ośrodku. Katharsis, jako ośrodek leczenia seksoholizmu w Bytomiu, umożliwia osobom uzależnionym odzyskanie ich prawdziwego „ja”.
Jeżeli więc dostrzegasz u siebie lub u bliskiej osoby takie objawy, jak niekontrolowana masturbacja, często po kilka/kilkanaście razy dziennie; obsesyjne korzystanie z treści pornograficznych; trudności w zdrowym zaspokajaniu potrzeb seksualnych; nadmierne korzystanie z sekskamerek lub sekstelefonów; pogorszenie relacji z bliskimi; uczucia lęku, depresji lub wahania nastrojów, mogą to być symptomy seksoholizmu. Doświadczeni lekarze są w stanie zdiagnozować te objawy, dlatego warto skontaktować się z nami, aby otrzymać niezbędne informacje na temat tego, czym jest seksoholizm i jak sobie radzić. W Bytomiu w ośrodku Katharsis nasi specjaliści czekają na uzależnionych, którzy chcą wyjść z nałogu i wrócić do normalnego życia.

Czy terapia w Katharsis jest niezbędna do powrotu do zdrowia?

Katharsis to ośrodek, który ma za zadanie pomóc Ci przezwyciężyć Twój problem. Oferowane terapie, prowadzone przez specjalistów, nauczają umiejętności radzenia sobie z emocjami i stresem, pomagają osobie uzależnionej zrozumieć siebie i odkryć przyczyny unikania rzeczywistości. Czasem w trakcie terapii na jaw wychodzą dodatkowe problemy, jak niska samoocena czy trudności związane z przeszłością. Wszystkie te kwestie mogą zostać prawidłowo przepracowane podczas odpowiedniej, dostosowanej do pacjenta, terapii. Z tego powodu, jeśli chodzi o seksoholizm, terapia w Bytomiu jest fundamentalnym krokiem umożliwiającym Ci powrót do zdrowia i satysfakcjonującego życia bez komplikacji w relacjach z innymi.
Nie ma powodu do obaw – w Katharsis nie spotka Cię ocena. Przychodząc do nas, jesteś pełnowartościowym człowiekiem, który boryka się z poważnym problemem i chce poddać się terapii. Działasz przede wszystkim dla siebie, by odzyskać dawną wersję siebie i naprawić relacje z bliskimi. Bez względu na stadium Twojego uzależnienia, bez względu na czas, który spędziłeś, próbując samodzielnie poradzić sobie z objawami, jakie daje seksoholizm, leczenie w Bytomiu na pewno będzie właściwym krokiem. Zapraszamy do kontaktu z nami – jesteśmy do Twojej dyspozycji przez cały tydzień. Możesz odwiedzić nas osobiście, zadzwonić lub wysłać e-mail. Z chęcią odpowiemy na wszystkie Twoje pytania dotyczące tego, jak leczymy seksoholizm w naszej placówce w Bytomiu.
Nie pozwól, aby określenie „seksoholik” definiowało Ciebie i Twoje życie. To nie musi być Twoja etykietka. Istotne jest, że już wiesz, kim jest seksoholik i jakie objawy o tym świadczą. W Bytomiu oferujemy skuteczną terapię, która pozwoli Ci wyjść z uzależnienia – najczęściej zajmuje to 4 tygodnie, gdyż tyle trwa leczenie. Dlatego właśnie zachęcamy do nawiązania kontaktu z naszym ośrodkiem Katharsis. Dzięki naszemu długoletniemu doświadczeniu w terapii doskonale rozumiemy mechanizmy leżące u podstaw seksoholizmu i wykorzystujemy tę wiedzę w praktyce, podczas pracy z pacjentami. Skutecznie poprowadzimy proces leczenia, także każdy, kto trafił do ośrodka w Bytomiu jako seksoholik, zakończy terapię jako osoba wolna od uzależnień.

Szkoda czasu na uzależnienie - zapisz się na leczenie

12

lat doświadczenia w
leczeniu uzależnień

Zaufaj profesjonalistom
w dziedzinie leczenia
uzależnień
Zadzwoń
604 630 752

Zadzwoń teraz

Infolinia 24h
+48 604 630 752

Mail
info@katharsis.pl