Leczenie alkoholizmu Kraków

Tracisz nadzieję na wyjście z alkoholizmu? Próbujesz pomóc bliskiej osobie w walce z uzależnieniem? Zadzwoń do nas jeszcze dzisiaj! Terapia alkoholizmu to dla Ciebie szansa na prawdziwe katharsis i nowe życie – bez alkoholu.

Leczenie alkoholizmu w Krakowie

Alkoholizm to najpowszechniejsze uzależnienie w Polsce, z którym według różnych danych zmaga się od 700 do nawet 900 tysięcy osób. Z kolei aż 2 miliony Polaków nadużywa alkoholu – te statystyki są naprawdę niepokojące. Granica między dobrą zabawą a uzależnieniem jest niestety bardzo cienka, a alkoholik próbuje oszukiwać siebie i innych, że nie ma żadnego problemu i wszystko kontroluje. Niestety im później zgłosisz się na leczenie alkoholizmu w Krakowie, tym poważniejsze stają się konsekwencje uzależnienia.

Alkoholikiem oczywiście nie zostaje się z dnia na dzień. Można tutaj wyróżnić co najmniej 4 fazy uzależnienia:

  • Faza wstępna – picie relaksuje i zwiększa pewność siebie, rośnie tolerancja, coraz częściej szukasz okazji, aby sięgnąć po alkohol.
  • Faza ostrzegawcza – pijesz nie tylko w towarzystwie, ale też samotnie, po alkoholu pojawiają się luki w pamięci.
  • Faza krytyczna – picie prowadzi do zaniedbywania obowiązków i konfliktów z bliskimi. Rano często musisz wypić tzw. klina, żeby poczuć się trochę lepiej.
  • Faza przewlekła – pojawiają się ciągi alkoholowe, a przy trzeźwieniu – objawy zespołu abstynencyjnego. Alkohol staje się najważniejszym celem życiowym, może dojść do psychozy alkoholowej tzw. delirium i pogłębiających się problemów psychicznych.

Chociaż na początkowych etapach trudno w to uwierzyć, nieleczony alkoholizm prowadzi do fazy przewlekłej, kiedy wszystko oprócz alkoholu schodzi na boczny tor. Lepiej więc nie zwlekać, tylko zgłosić się na terapię alkoholową w Krakowie jak najszybciej.

Co da Ci terapia alkoholowa w Krakowie?

Osoby uzależnione zazwyczaj nie chcą zgłosić się na leczenie i wciąż odkładają to na później. Wynika to z jednego z najważniejszych mechanizmów stojących za alkoholizmem: iluzji i zaprzeczeń. Alkoholik zawsze powtarza, że wszystko jest pod kontrolą i może przestać pić, jeśli tylko zechce. Niestety postanowienia poprawy nigdy nie są realizowane.


Terapie alkoholowe w Krakowie pozwalają przede wszystkim lepiej zrozumieć mechanizmy uzależnienia i nauczyć się je kontrolować. Terapeuci uczą Pacjentów, jak rozpoznawać symptomy nawrotu i w porę reagować, aby uniknąć powrotu do picia. Podczas zajęć terapeutycznych zawsze staramy się dotrzeć do źródła problemu i znaleźć przyczynę, dlaczego wcześniej wciąż uciekałeś w alkohol i nie mogłeś poradzić sobie z emocjami w zdrowy sposób.

Galeria ośrodka

Dlaczego warto wybrać nasz ośrodek leczenia alkoholizmu?

Masz za sobą nieudane próby wyjścia z alkoholizmu? Próbujesz pomóc komuś bliskiemu, kto za każdym razem obiecuje poprawę, ale wraca do picia? Warto spróbować jeszcze raz! Nasz prywatny ośrodek leczenia alkoholizmu w Krakowie całkowicie różni się od zatłoczonych, publicznych placówek. Po pierwsze, personel ma czas dla każdego Pacjenta, dlatego możemy pozwolić sobie na indywidualne podejście.

 

Po drugie, zapewniamy wysoki standard. W Katharsis holistycznie dbamy o dobre samopoczucie Pacjenta. Zamieszkasz w komfortowym pokoju, położonym w cichej, spokojnej okolicy, otoczonym zielenią. Robimy wszystko, aby terapia alkoholowa w Krakowie była dla naszych Pacjentów jak najmniej stresująca i tworzymy idealne warunki do pracy nad sobą. 

 

Po trzecie, na dostanie się do Katharsis nie musisz czekać. Pracujemy 24/7, dlatego możesz się do nas zgłosić bez względu na porę. Doskonale wiemy, jak trudno jest podjąć decyzję o rozpoczęciu leczenia, dlatego staramy się to maksymalnie ułatwić. Nie zwlekaj – nieleczony alkoholizm to nie przeziębienie, sam nie przejdzie, tylko wciąż będzie postępował.

Terapia alkoholowa w Katharsis krok po kroku

W naszym ośrodku otrzymasz kompleksową pomoc: możesz zgłosić się pod wpływem alkoholu, wtedy zaczniemy od odtrucia, a kiedyś będzie na to gotowy – zajmiemy się terapią. Leczenie składa się z zajęć indywidualnych i grupowych, dzięki temu otrzymujesz wsparcie specjalisty i innych Pacjentów, którzy zmagają się z podobnymi problemami. Nie ustalamy z góry czasu trwania terapii, bo jesteśmy nastawieni na efekt. Zazwyczaj na leczenie potrzeba jednak minimum 4 tygodni.

Terapia stacjonarna w ośrodku ma wiele plusów: Pacjent może całkowicie skupić się na wprowadzaniu zmian w swoim życiu oraz odizolować się od osób i miejsc kojarzących mu się z alkoholem. Nasz ośrodek leczenia alkoholizmu w Krakowie pozwoli Ci przygotować się do samodzielnego życia w abstynencji. Po odstawieniu alkoholu wielu Pacjentów odczuwa pustkę – pomagamy uporać się z takim uczuciem i nauczyć się normalnie funkcjonować bez zaglądania do kieliszka.

Przejście detoksu to oczywiście przełomowy moment w życiu osoby uzależnionej, jednak żeby na stałe rozwiązać problem, warto skupić się na przyczynach, a nie tylko skutkach. Zadzwoń i zapytaj o terapię alkoholizmu w Krakowie – pomożemy Ci wyjść na prostą, nie na kilka tygodni, ale już na stałe.

Szkoda czasu na picie - zapisz się na detoks

12

lat doświadczenia w
leczeniu uzależnień

Zaufaj profesjonalistom
w dziedzinie leczenia
uzależnień
Zadzwoń
604 630 752

Zadzwoń teraz

Infolinia 24h
+48 604 630 752

Mail
info@katharsis.pl