Leczenie uzależnienia od hazardu Tychy

Niezależnie, ile przegrasz i tak zawsze chcesz się odegrać? Ktoś z Twoich bliskich popada w coraz większe długi, ale twierdzi, że nie ma żadnego problemu? Właśnie tak działa uzależnienie od hazardu – zadzwoń, pomożemy Ci z niego wyjść.

Leczenie hazardu w Tychach

Kompulsywne uczestnictwo w grach losowych, regularne obstawianie wyników u bukmachera, wydawanie dużych pieniędzy na zdrapki i zakłady losowe, zaciąganie długów, aby uczestniczyć w tych grach, spekulowanie na giełdzie bez posiadania niezbędnej wiedzy, jak działa dany system – to wszystko przejawy hazardu. Punktem wspólnym jest to, że wyżej wymienione czynności generują emocje związane z możliwością wygranej/przegranej dużej ilości pieniędzy. W przypadku wygranej – gramy dalej, aby zarobić jeszcze więcej. Przegrana zaś sprawia, że chcemy się odegrać i odzyskać utraconą sumę. Jest to więc błędne koło, z którego trudno się wydostać. O tym, że stanowi to coraz większy problem we współczesnym świecie, świadczy stale zwiększająca się liczba pacjentów, którzy odwiedzają ośrodek leczenia uzależnień od hazardu w Tychach. Na szczęście dobrze dobrana terapia pozwala wyleczyć się z uzależnienia i odzyskać dawną wysoką jakość życia.

Terapia dla hazardzistów w Tychach

Pierwszym krokiem w leczeniu jest zawsze uświadomienie sobie, że kompulsywne uczestnictwo w grach losowych jest takim samym uzależnieniem, jak alkoholizm, narkomania czy seksoholizm. Mechanizm działania jest identyczny, a uzależnieniu sprzyja codzienne życie w pośpiechu i stresie oraz brak umiejętności prawidłowego regulowania napięcia i chęć szybkiego zagłuszenia swoich problemów czy konkretnych uczuć. Jeżeli to właśnie Twoim problemem jest hazard, leczenie w Tychach może być konieczne, aby wyjść z problemów finansowych oraz wrócić do normalnego życia.

Standardowo terapia dla hazardzistów w Tychach trwa 4 tygodnie. Jest to okres, podczas którego osoba uzależniona uczestniczy w regularnych spotkaniach z psychologami. Możliwy jest też udział w terapii grupowej, gdzie uzależniony może podzielić się swoimi doświadczeniami z innymi, uzyskać wsparcie od innych itd. Trzeba jednak wiedzieć, że jeśli chodzi o hazard terapia w Tychach prowadzona przez naszych doświadczonych specjalistów zwykle przynosi oczekiwane rezultaty, jednak niezbędne jest do tego zaangażowanie pacjenta. Osoba uzależniona musi chcieć wyjść ze swojego problemu. Bardzo często jednak hazardziści podejmują wielokrotnie na własną rękę próby wyjścia z uzależnienia, które jednak się nie udają, co wzmacnia w nich poczucie beznadziei sytuacji. Chcą się poddać lub nie wierzą w skuteczność jakiegokolwiek leczenia. Tymczasem nasz ośrodek uzależnień od hazardu w Tychach cieszy się wieloma pozytywnymi opiniami dawnych pacjentów, którzy dzięki czterotygodniowej terapii mogli wrócić do swojego dawnego Ja.

Galeria ośrodka

Leczenie uzależnienia od hazardu w Tychach

Jako prywatny ośrodek uzależnień od hazardu w Tychach jesteśmy otwarci 7 dni w tygodniu. Zapraszamy osobiście – z chęcią udzielimy wszelkich informacji związanych z prowadzeniem terapii. Odpowiadamy też na pytania zadawane e-mailowo. Można skontaktować się z nami także telefonicznie. Dobrze wiemy, że dla niemal każdego uzależnionego wstydliwą sprawą jest leczenie hazardu. W Tychach gwarantujemy jednak całkowitą anonimowość – każdy pacjent może czuć się u nas bezpiecznie, gdyż nie informujemy osób trzecich o tym, kto uczestniczy w terapii.
Jeżeli więc to właśnie Twoim problemem jest hazard i zastanawiasz się, jak leczyć uzależnienie w Tychach – nasz ośrodek Katharsis może być miejscem, które pomoże Ci w powrocie do dawnego życia, w którym nie dotyka Cię kompulsywne uczestnictwo w grach losowych. Skuteczność leczenia możliwa jest dzięki połączeniu dwóch metod działania – terapii w nurcie poznawczo-behawioralnym oraz integracyjnym. Dotychczasowe wyniki naszych pacjentów wskazały, że to właśnie takie leczenie uzależnienia od hazardu w Tychach przynosi oczekiwane efekty. Za każdym razem podchodzimy jednak do pacjenta indywidualnie, przeprowadzając najpierw wywiad oraz obserwację, które pozwalają stwierdzić, jakie podejście będzie właściwe. Najważniejszy jest bowiem Twój powrót do zdrowia. Twoim życiem nie musi już kierować uzależnienia od hazardu. W Tychach znajdziesz profesjonalną pomoc.

Szkoda czasu na UZALEŻNIENIE - zapisz się na LECZENIE

12

lat doświadczenia w
leczeniu uzależnień

Zaufaj profesjonalistom
w dziedzinie leczenia
uzależnień
Zadzwoń
604 630 752

Zadzwoń teraz

Infolinia 24h
+48 604 630 752

Mail
info@katharsis.pl