Leczenie narkomanii Tarnów

Silny przymus zażywania leków, zmiany nastroju, utrata kontroli, przyjmowanie coraz większych dawek – jeśli widzisz u siebie lub kogoś bliskiego takie objawy, to najwyższy czas, żeby poszukać pomocy. Zadzwoń i zapisz się na leczenie lekomanii już dzisiaj.

Leczenie narkomanii w Tarnowie

Wydaje Ci się, że uzależnienie od narkotyków dotyczy tylko młodzieży? Masz wrażenie, że to nie zdarza się w tzw. dobrych domach? To wszystko mity: narkomania jest bardziej powszechnym problemem, niż mogłoby się wydawać. Ty lub ktoś z Twoich bliskich wpadł w narkotyki? Niestety bez profesjonalnej pomocy bardzo trudno z tego wyjść – najlepiej jak najszybciej zgłosić się na leczenie uzależnienia od narkotyków w Tarnowie. Uzależnienie z czasem staje się tylko silniejsze oraz przejmuje kontrolę nad wszystkimi sferami życia, a wyjście na prostą jest coraz trudniejsze. Historie naszych pacjentów pokazują jednak, że narkomanię da się pokonać! Zapewniamy wsparcie doświadczonych terapeutów uzależnień, którzy pomogą Ci zrozumieć chorobę, jaką jest uzależnienie i nauczyć się nad nią panować. Niezależnie od tego, jakie substancje zażywasz i jak długo, wciąż masz szansę, aby rozpocząć nowe życie w trzeźwości.

Kiedy warto zgłosić się na terapię narkotykową?

Nikt nie zaczyna brać narkotyków, aby się uzależnić. Przekonanie, że masz kontrolę nad sytuacją i po prostu dobrze się bawisz, jest jednak bardzo zgubne. Wszystkie osoby, które zgłaszają się na leczenie narkomanii w Tarnowie, kiedyś były przekonane, że tylko eksperymentują i w każdej chwili mogą przestać. Niestety uzależnienie rozwija się szybciej, niż mogłoby się wydawać, a uzależniają nie tylko twarde narkotyki, ale nawet, uznawana za niegroźną, marihuana. Najwyższy czas zgłosić się na terapię, jeśli pojawiają się u Ciebie takie objawy, jak:

  • Zespół abstynencyjny przy odstawianiu lub zmniejszaniu dawki (np. nudności, wymioty, biegunka, niepokój, szybkie bicie serca, bezsenność),
  • Rosnąca tolerancja (coraz większe dawki są niezbędne, aby po prostu czuć się normalnie),
  • Zaniedbywanie obowiązków i relacji z bliskimi, stawianie narkotyków na pierwszym miejscu,
  • Dalsze branie narkotyków, mimo wyraźnych negatywnych konsekwencji (narkomana nie zniechęcą nawet problemy zdrowotne, przedawkowanie, utrata pracy, odejście partnera itp.),
  • Kłamstwa na temat narkotyków (osoba uzależniona nie przyznaje się, że bierze, mimo twardych dowodów).

 

Nawet część z tych objawów to już dowód, że trzeba jak najszybciej zgłosić się na terapię narkotykową w Tarnowie. Im dłużej będziesz zwlekać, tym poważniejsze będzie Twoje uzależnienie, a wyjście z narkomanii – jeszcze trudniejsze.

Galeria ośrodka

Co daje leczenie narkomanii?

Osoby uzależnione często są przekonane, że terapia im nie pomoże. Takie myślenie to część narkomanii – podświadomie szuka się wymówek, aby nic nie zmieniać w swoim życiu. Historie setek pacjentów, którzy odzyskali trzeźwość, pokazują jednak, że z narkomanii da się wyjść. Terapia narkotykowa w Tarnowie przede wszystkim pozwala lepiej rozumieć mechanizmy uzależnienia. Im lepiej narkoman pozna swoją chorobę i sposoby, w jakie oszukuje go własny mózg, tym łatwiej jest mu zapanować nad pokusą sięgnięcia po narkotyki, która nieuchronnie będzie powracać po opuszczeniu ośrodka.

Oprócz tego, leczenie pozwala dotrzeć do źródła problemu. Narkomania może mieć różne przyczyny, ale nigdy nie bierze się znikąd. Nieprzepracowana trauma, uzależnienia w rodzinie, nieleczona depresja, stany lękowe lub zaburzenia osobowości, niska samoocena, chęć ucieczki od problemów – powodów może być wiele, a leczenie narkomanii w Tarnowie pozwala rozwiązać problem u źródła i odzyskać kontrolę nad własnym życiem.

Pobyt w ośrodku to szansa na prawdziwe katharsis, czyli rozpoczęcie od nowa, bez zgubnego wpływu narkotyków. Oderwanie się od codziennego środowiska, pełnego miejsc i osób kojarzących się z narkotykami, znacznie ułatwia zachowanie trzeźwości. Pobyt w ośrodku przygotuje Cię na wyjście z ośrodka i poradzenie sobie z wyzwalaczami.

Wybierz leczenie uzależnienia od narkotyków w Katharsis

Zapewniamy wysoki standard – nasz ośrodek bardziej przypomina dobry hotel niż klinikę dla osób uzależnionych. Wygodny pokój, budynek otoczony zielenią, miejsce na relaks i wypoczynek – robimy wszystko, aby zapewniać naszym pacjentom jak największy komfort i jak najbardziej ułatwiać wychodzenie z uzależnienia. W przeciwieństwie od publicznych ośrodków, nie wymagamy od osób uzależnionych trzeźwości – możesz zgłosić się do nas pod wpływem narkotyków. Jeśli będziesz tego potrzebować, zaczniemy od detoksu i na początek pomożemy Ci oczyścić i zregenerować organizm, a kiedy będziesz na to gotowy – przejdziemy do terapii. Próbujesz uwolnić się od narkotyków? Starasz się pomóc bliskiej osobie w walce z uzależnieniem? Zadzwoń do nas – z naszymi terapeutami wyjdziesz na prostą.

Uwolnij się od narkomanii - zapisz się na terapię

12

lat doświadczenia w leczeniu uzależnień Zaufaj profesjonalistom w dziedzinie leczenia uzależnień Zadzwoń +48 604 630 752